W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zmysło-dzielnia – międzypokoleniowe warsztaty tworzenia pomocy dotykowych

Zmysło-dzielnia – międzypokoleniowe warsztaty tworzenia pomocy dotykowych
Data rozpoczęcia 2018-10-21
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Galeria Labirynt, Lublin, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Płatny
Koszt udziału 1 zł
Kategoria Spotkanie

Warsztaty tworzenia pomocy dotykowych dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.

Podczas spotkania spróbujemy doświadczyć wystawy Stan rzeczy. Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w Galerii Labirynt w Lublinie innymi zmysłami niż wzrok. Porozmawiamy również o sposobach udostępniania sztuk wizualnych osobom niewidomym oraz przygotujemy pomoce dotykowe do kolejnych wystaw w Muzeum nad Wisłą .

Obiekty wykonane podczas warsztatów będą wykorzystywane podczas oprowadzań z audiodeskrypcją. Do udziału w takich spacerach zaproszeni są także uczestnicy i uczestniczki warsztatów, tak aby mogli zobaczyć swoje prace w działaniu.

Wydarzenie realizowane w ramach programu „W rzeczy samej” – działania zespołu „Użyj Muzeum” Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Galerii Labirynt. Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt. Warsztaty trwają ok. 180 minut. Udział jest odpłatny; cena biletu: 1 zł/os.

ZAPISY: tel. 466 59 20 wewn. 32 / (imię, nazwisko, wiek dziecka; w tytule e-maila prosimy wpisać datę i nazwę warsztatów). Warunkiem udziału jest otrzymanie maila zwrotnego od organizatora, potwierdzającego rezerwację (dot. zapisów drogą mailową). Zgłoszenia przyjmujemy do godz. 16.00 dnia poprzedzającego warsztaty lub do wyczerpania miejsc.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej