W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zwiedzanie warsztatu fotograficznego

Zwiedzanie warsztatu fotograficznego
Data rozpoczęcia 2022-07-15
Godzina rozpoczęcia 12:00
Data zakończenia 2022-07-15
Godzina zakończenia 16:00
Miejsce Zaułek Hartwigów, ul. Kowalska 3
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Zwiedzanie

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na zwiedzanie warsztatu fotograficznego. Odwiedź Warsztat Fotograficzny w Zaułku Hartwigów, poznaj tajemnice szlachetnych technik fotografii i zobacz, jak wyglądała praca fotografika 100 lat temu!

Lubelski Zaułek Hartwigów mieści kameralny Warsztat Fotograficzny prowadzony przez Romana Krawczenkę – artystę fotografika, który zajmuje się szlachetnymi technikami fotograficznymi. Odwiedzając to magiczne miejsce można dowiedzieć się, jak wyglądało i funkcjonowało dawne atelier fotograficzne oraz na czym polegała praca fotografa i laboranta przełomu XIX i XX wieku. Podczas wizyty można będzie zapoznać się z historią i dawnymi technikami fotografii.

W programie zwiedzania: technika ambrotypii, historia fotografii, aparaty pamiętające naszych pradziadków, ciemnia fotograficzna oraz fotografia na papierze i szkle.

Warsztat fotograficzny oferuje także możliwość wykonania techniką kolodionową portretu na szkle.

Informacje praktyczne:
Kiedy: 1, 14, 15, 21, 22, 28, 29 lipca 2022, godz. 12.00-16.00
Gdzie: Warsztat Fotograficzny Warsztatów Kultury, Zaułek Hartwigów, ul. Kowalska 3
Dla kogo: dla osób pełnoletnich
Udział w pokazach jest bezpłatny. W Warsztacie mogą przebywać jednocześnie 2 osoby.