W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Żywiołowe widowisko taneczne „FLAMENCO w KRAINIE CZARÓW” – Studio La Vuelta!

Żywiołowe widowisko taneczne „FLAMENCO w KRAINIE CZARÓW” – Studio La Vuelta!
Data rozpoczęcia 2016-06-03
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Domu Kultury LSM w Lublinie, ul. K. Wallenroda 4a,
Organizator Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Dom Kultury LSM zaprasza na Żywiołowe widowisko taneczne „FLAMENCO w KRAINIE CZARÓW” – Studio La Vuelta!

Flamenco w Krainie Czarów – to spektakl taneczny. Jego fabuła nawiązuje do znanego opowiadania Lewisa Carolla. Podróż Alicji rozpoczyna się od ujrzenia przez nią w ogrodzie Białego Królika. Biegnąc za nim trafia do Krainy Czarów, w której nic nie jest tym, czym się wydaje. Po wypiciu magicznego napoju Alicja rośnie i wypłakuje całą sadzawkę łez. Wpada do niej ona sama, a także Mysz. Po wydostaniu się z wody Alicja spotyka Gąsienicę, która pomaga jej odzyskać jej zwykły wzrost. Następnie odwiedza dom Księżnej i rozmawia z zaczarowanym Kotem. Podążając za Białym Królikiem, trafia na dziwną herbatkę, której biorą udział Zwariowany Kapelusznik, Marcowy Zając i Suseł. Na beztroskim magicznym świecie złowieszczym cieniem kładzie się obecność Czerwonej Królowej. W scenie finałowej, [flamenco w krainie czarów_La Vuelta] władczyni Krainy Czarów pojawia się w otoczeniu świty Kart do gry. Zaczarowany świat nie jest tak przyjazny, jak by się mogło wydawać, ale Alicji udaje się powrócić do swego ogrodu.

Wędrówka Alicji przez magiczny świat stanowi pretekst do pokazania różnych stylów flamenco, wzbogaconych także o elementy tańca brzucha oraz tańca współczesnego – od radosnej alegrii, poprzez podniosły tientos, rozkołysaną guajirę, figlarny garotin, patetyczną zambrę, po żywiołową bulerię. Charakter poszczególnych palo podkreślają rekwizyty – wachlarz, chusta, kapelusz czy bata de cola. Spektakl trwa około 50 min. Przeznaczony jest dla miłośników tańca w każdym wieku.

Autorką pomysłu i kompozycji spektaklu oraz części choreografii jest Magdalena Budyn-Kulik

Więcej informacji na: http://www.domkulturylsm.pl

Powiązane:

Dom Kultury LSM