W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Żywy ogień" - cykl dokumentalny

"Żywy ogień" - cykl dokumentalny
Data rozpoczęcia 2016-07-10
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Artystyczny dokument o życiu i pracy pasterzy w ukraińskich Karpatach, pokazujący piękno profesji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Na tle zmian społecznych, takich jak bogacenie się i konsumpcjonizm obserwujemy ludzi, dla których liczą się przede wszystkim tradycja i historia Huculszczyzny. Bohaterami dokumentu są prości mężczyźni reprezentujący trzy pokolenia Hucułów: młody Iwanko, zaczynający naukę w szkole z internatem; dojrzały, będący w sile wieku właściciel gospodarstwa Wasyl oraz osamotniony i gotowy na śmierć staruszek Iwan. Wraz z nadejściem wiosny wszyscy trzej pójdą w wysokie góry ze swoją pasterską misją. Przez cztery miesiące będzie im towarzyszył niegasnący żywy ogień, rozpalany zgodnie z tradycją Huculszczyzny.
Powstały w wyniku długoletnich badań i obserwacji dokument jest rejestracją czteroletniej wędrówki ekipy filmowej z pasterzami. Pokazuje harmonijny świat, który większość z nas porzuciła na rzecz komfortu. Debiut Kostiuka przenosi w świat magii, górskich mgieł i iskier żywego ognia.
reż. Ostap Kostiuk, rok prod. 2015, czas: 77 min.