W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

10 tysięcy naprawień w NaprawmyTo!

10 tysięcy naprawień w NaprawmyTo!
20.02.201910:59

Ponad 10 tys. różnych usterek i awarii naprawiono w Lublinie w ciągu sześciu lat funkcjonowania portalu internetowego NaprawmyTo.

Serwis NaprawmyTo działa w Lublinie od września 2012 roku. Służy sprawnej komunikacji mieszkańców z urzędem w zgłaszaniu prostych usterek. Dzięki niemu lublinianie mogą zgłaszać wszystko to, co należy naprawić w przestrzeni miejskiej. Po zauważeniu na przykład dzikiego wysypiska śmieci, wyrwy w jezdni czy zdewastowanej infrastruktury nie trzeba zastanawiać się, kogo należy poinformować, by problemem zajęły się stosowne służby. Wystarczy tylko wejść na stronę internetową lub aplikację w telefonie, wybrać właściwą kategorię, w kilku zdaniach opisać problem i dołączyć zdjęcie. Każdego dnia sygnały te trafiają do odpowiednich urzędników.

Zgłoszenie, nazywane w systemie alertem, przypisywane jest do jednej 23 kategorii spraw, pogrupowanych w działy: infrastruktura, bezpieczeństwo, budynki, przyroda i inne. Jeżeli użytkownik ma problem z określeniem kategorii usterki, może ją dodać do "inne", wtedy opiekun serwisu przypisze alert do odpowiedniej grupy.

Na stronie portalu NaprawmyTo można śledzić ilość i rodzaj alertów zgłoszonych, będących w fazie naprawiania, bądź naprawionych. Niestety, nie wszystkie zgłaszane kwestie leżą w kompetencjach Urzędu Miasta, stąd zdarza się, że nie każda usterka czy awaria jest naprawiana. W takich przypadkach alert zostaje opatrzony komentarzem ze wskazaniem, gdzie należy zgłosić daną sprawę.

NaprawmyTo pozwala szybko i sprawnie identyfikować problemy pojawiające się w różnych obszarach funkcjonowania miasta. Żaden urząd nie byłby w stanie samodzielnie realizować tego typu działań ze względu na czas i koszty – wymagałoby to delegowania dziesiątek pracowników, którzy objeżdżaliby miasto, wyszukując obszary do naprawy. Dlatego „praca” wykonywana przez mieszkańców przy pomocy NaprawmyTo jest z punktu widzenia urzędu bezcenna.

Skuteczne działanie NaprawmyTo byłoby niemożliwe bez współpracy z wieloma jednostkami organizacyjnymi Urzędu Miasta. Są to między innymi Straż Miejska, Zarząd Transportu Miejskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Zarząd Dróg i Mostów, Zarządu Nieruchomości Komunalnych, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca", Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt oraz Komenda Miejska Policji.

Serwis dostępny jest pod adresem naprawmyto.pl/lublin

naprawmyto