W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

13 czerwca obchodzimy Dzień Patrona Miasta Lublin Św. Antoniego

13 czerwca obchodzimy Dzień Patrona Miasta Lublin Św. Antoniego
11.06.202112:01

13 czerwca obchodzimy Dzień Patrona Miasta Lublin Św. Antoniego. Z tej okazji, zgodnie z wieloletnią tradycją, w najbliższą niedzielę (13 czerwca), w dzień Św. Antoniego odprawiona zostanie msza święta w intencji Miasta i jego Mieszkańców. Msza odbędzie się o godz. 11.30 w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła (ul. Bernardyńska 5). Wydarzeniem towarzyszącym obchodom będzie bezpłatny koncert organowy w niedzielę (20 czerwca) o godz. 19.15.

Św. Antoni Padewski już od czterech wieków uznawany jest przez mieszkańców Lublina za patrona miasta. Wyrazem jego kultu wprowadzonego przez bernardynów jest obraz św. Antoniego zawieszony na Bramie Krakowskiej od strony Starego Miasta. W pobernardyńskim kościele pw. Nawrócenia św. Pawła znajduje się Sanktuarium św. Antoniego. Tam znajduje się obraz z jego wizerunkiem, a także relikwie.