W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Absolutorium dla Prezydenta Krzysztofa Żuka

Absolutorium dla Prezydenta Krzysztofa Żuka
25.06.202112:48

Na Sesji Rady Miasta Lublin w dniu 24 czerwca, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk otrzymał od Radnych absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok. Wcześniej radni rozpatrzyli także Raport o stanie Miasta Lublin za 2020 r. i podjęli uchwałę w sprawie wotum zaufania dla Prezydenta.

– Rok 2020 zdecydowanie zdominowała sytuacja związana z pandemią koronawirusa. W nowej rzeczywistości musieli odnaleźć się wszyscy, zarówno mieszkańcy polskich miast, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i inne podmioty świadczące różnego rodzaju usługi. Miasto z kolei miało do wypełnienia szczególną rolę – z jednej strony zapewniając ciągłość usług publicznych, z drugiej strony troszcząc się o bezpieczeństwo mieszkańców w trudnej sytuacji epidemicznej. Niezależnie od skali trudności, jakie przyniósł 2020 rok, jako miasto wyszliśmy z niego obronną ręką. Było to możliwe dzięki niezwykłemu zaangażowaniu wszystkich, odpowiedzialności i solidarności we wsparciu najbardziej potrzebujących. Dziękuję Radnym Rady Miasta za udzielenie mi absolutorium, przyjęcie raportu o stanie miasta za rok 2020 oraz głosowanie za wotum zaufania. Dziękuję moim najbliższym współpracownikom za miniony rok wspólnej ciężkiej pracy. Kolejne wyzwania przed nami – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydenta Miasta Lublin.

Tradycyjnie po głosowaniu nad absolutorium Prezydent podziękował Skarbnik Miasta Lublin, Pani Lucynie Sternik.

Przygotowanie „Raportu o stanie miasta” to obowiązek dla wszystkich gmin i miast w Polsce, wprowadzony ustawą z dnia 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału mieszkańców w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych. W 2019 r. prezydenci miast (również burmistrzowie i wójtowie) po raz pierwszy musieli przedstawić raport dotyczący 2018 r. W debacie, oprócz radnych, zgodnie z ustawą uczestniczyć może także 15 mieszkańców. W publicznej debacie nad stanem miasta Lublin zgłosiło swój udział 16 mieszkańców.