W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF „Asy Transportu Publicznego” dla Lublina

30.08.201814:51

Lublin po raz kolejny został doceniony na arenie ogólnopolskiej w konkursie „Asy Transportu Publicznego” otrzymując nagrodę główną w kategorii „Miasto Roku/Ekologiczne Miasto Roku”.

Zwycięska statuetka została wręczona dziś na ręce Zastępcy Prezydenta Miasta Artura Szymczyka w Warszawie podczas Forum Transportu Publicznego – nowe technologie i bezpieczeństwo. Organizatorem konkursu i konferencji jest Polski Instytut Rozwoju Biznesu.

Konkurs "Asy Transportu Publicznego" ma na celu uhonorowanie najlepszych miast, osób i firm mających znaczący wpływ na kształt i rozwój transportu publicznego w Polsce. Nagrody są przyznawane przez niezależną kapitułę konkursu, w skład której wchodzą autorytety branży, pod przewodnictwem prof. Wojciecha Suchorzewskiego z Politechniki Warszawskiej. Kapituła na podstawie nadesłanych zgłoszeń oraz własnej wiedzy i doświadczenia dokonuje wyboru laureatów konkursu w poniższych kategoriach: Człowiek Roku, Miasto Roku/Ekologiczne Miasto Roku, Dostawca Rozwiązań dla Transportu Publicznego.

Nasze miasto zostało docenione za konsekwentne działania, związane z wdrażaniem niskoemisyjnego transportu i osiągnięcia w rozwoju elektromobilności. Już teraz Lublin może pochwalić się wdrożeniem zaawansowanych komponentów elektromobilności w transporcie poprzez największy system trolejbusowy i autobus elektryczny EKOVOLT.


- Inwestowanie w autobusy elektryczne i trolejbusy sprawia, że Lublin jest w ścisłej czołówce systemów elektromobilnych nie tylko w Polsce, ale nawet w Europie.Ta nagroda potwierdza, że wkładany przez nas wysiłek w udoskonalanie i rozwój transportu publicznego pozostaje na najwyższym poziomie. Wdrażane przez nas rozwiązania są ekologiczne i mają realny wpływ na coraz lepsze funkcjonowanie zarówno komunikacji miejskiej, jak i całego miasta. - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Gmina Lublin już niejednokrotnie była nagradzana za nowoczesny transport zbiorowy. Miasto było laureatem polskiej edycji konkursu European Green Public Procurement Award w 2016 roku – za zakup i dostawę 70 nowych trolejbusów – najlepsze w Polsce zielone zamówienia publiczne. Z kolei za politykę mobilności i komunikację ze społeczeństwem Lublin wygrał w  2015 roku konkurs ECO MIASTO, organizowany przez Ambasadę Francji w Polsce.