W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Budowa dróg dojazdowych do nowej szkoły na ul. Berylowej

Budowa dróg dojazdowych do nowej szkoły na ul. Berylowej
23.07.202013:55

Szkoła przy ul. Berylowej już prawie gotowa, trwa tu wielkie sprzątanie po pracach wykończeniowych. Wraz z budową największej i najnowocześniejszej placówki w mieście przygotowywane są drogi dojazdowe, tak żeby wraz z pierwszym dzwonkiem uczniowie i przedszkolaki mogli bezpiecznie i sprawnie do niej dotrzeć.

Prace są na zaawansowanym etapie, więc jestem spokojny, że wraz z pierwszym dzwonkiem dzieci będą mogły bezpiecznie i sprawnie dotrzeć do placówki - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Trwa utwardzanie działek w stronę ulicy Jaspisowej oraz Granitowej. Prace powinny zakończyć się do końca wakacji. To rozwiązanie tymczasowe, które będzie funkcjonowało do momentu wybudowania ul. Berylowej, a w tej sprawie jest już przygotowywana dokumentacja projektowa.

Dojazd do placówki będzie poprowadzony od ul. Berylowej przy powstającym kościele, lada moment rozpocznie się jej asfaltowanie. Do szkoły dojedziemy też nowym odcinkiem ul. Jantarowej (od skrzyżowania między blokami przy Jantarowej 10 i 20.). Jezdnia zakończona jest placem do zawracania, jest oświetlona i monitorowana, wyposażona w próg zwalniający dla bezpieczeństwa pieszych. Uczniowie będą mogli korzystać z chodnika po obu stronach jezdni. Dla usprawnienia wyjazdu z osiedla budowany jest dodatkowy pas ruchu do skrętu w prawo z ul. Jantarowej w ul. Jana Pawła II. Po drugiej stronie ulicy została ustawiona stacja roweru miejskiego.