W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Fontanny na Placu Litewskim ponownie włączone

Fontanny na Placu Litewskim ponownie włączone
19.06.202014:50

Od soboty (20 czerwca), po ostatnich testach technicznych fontanna główna na Placu Litewskim zostanie ponownie uruchomiona. Pozostałe fontanny na Placu Litewskim będą włączane sukcesywnie do poniedziałku (22 czerwca) wraz z napełnieniem niecek wodą. Obecnie obowiązujący zakaz organizacji zgromadzeń i imprez powyżej 150 osób uniemożliwia organizację pokazów multimedialnych. Decyzje o ich wznowieniu będą podejmowane wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń w przestrzeni miejskiej.

Do tej pory fontanny nie funkcjonowały w związku z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego o ich nieuruchamianiu. Obecne rekomendacje dotyczą przede wszystkim zachowania bezpiecznych odległości. Z związku z tym na obszarze Placu Litewskiego pojawią się odpowiednie tablice informacyjne.