W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

II edycja konkursu "Miejsce przyjazne rodzicom i dzieciom"

II edycja konkursu "Miejsce przyjazne rodzicom i dzieciom"
04.03.201313:56

Dzisiaj w lubelskim Ratuszu odbyło się rozstrzygnięcie II edycji konkursu "Miejsce przyjazne rodzicom i dzieciom".

Certyfikaty i Wyróżnienia otrzymały miejsca w Lublinie, które przystosowały swoją przestrzeń dla rodziców posiadających małe dzieci. - Nasze miasto staje się coraz bardziej przyjazne dla rodziców i dzieci. Już nie tylko kluby i restauracje, ale także instytucje i urzędy dostrzegają potrzebę przystosowania się do wizyty małych obywateli - powiedziała Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta podczas dzisiejszego spotkania.
 Do konkursu zostało zgłoszonych 11 miejsc ubiegających się o miano „Miejsca przyjaznego rodzicom i dzieciom”. Decyzję o przyznaniu tytułu podjęła kapituła w składzie: Monika Artymiak – Dyrektor Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin, Artur Borkowski – Kurier Lubelski, Ksiądz Jarosław Jęczeń – Dyrektor Instytutu Nauk o Rodzinie KUL, Agata Koss-Dybała – Polskie Radio Lublin, Ewa Kuszewska – Prezes Fundacji Aktywni Rodzice oraz Karolina Rozwód – Dyrektor Teatru Starego w Lublinie. Honorowym Członkiem Kapituły Konkursowej jest Prezydent Krzysztof Żuk. W roku 2013 nagrodzono i oznaczono 9 nowych miejsc, wśród nich 5 to miejsca kultury.

Nagrodzeni Certyfikatem w II edycji konkursu ,,Miejsce przyjazne rodzicom i dzieciom'':
1. Kino Bajka
2. Restauracja „Oranżeria”
3. Pizzeria Dali
4. Restauracja 7 Życzeń
5. Miasto Kobiet
6. Kościół oo. Dominikanów
7. Klubo-księgarnia MabookTA
8. Kawiarnio-czytelnia „Spółdzielnia”

Wyróżnienie otrzymują następujące miejsca:
1. Centrum Medyczne Tulipan
2. DDK Węglin
3. DDK Bronowice
4. Filia DDK Bronowice
5. Galeria Labirynt
6. Restauracja „W Młynie”
7. Restauracja „Vanett”,
8. Restauracja „Pyzata chata”
9. Restauracja „Ulice Miasta”
10. Restauracja „Lokomotiva”
11. CHR Plaza
12. Galeria Carrefour
13. Sportspark
14. Strefa H2O
15. Biuro Obsługi Mieszkańców, ul. Wieniawska
16. Urząd Miasta Lublin, plac Łokietka 1

Wszystkie miejsca przystosowane zgodnie ze wskazaniem zostaną opatrzone specjalnym znaczkiem „MIEJSCE PRZYJAZNE RODZICOM I DZIECIOM”, zaś najlepiej przygotowane miejsca otrzymają z rąk Prezydenta Miasta Lublin nagrodę w postaci certyfikatu „Miejsca przyjaznego rodzicom i dzieciom”. Efektem przeprowadzonego konkursu jest sieć miejsc przystosowanych dla rodziców z małymi dziećmi, które można znaleźć na multimedialnej mapie miejsc przyjaznych www.aktywnirodzice.org. Lublin ma już 24 Miejsca przyjazne rodzicom i dzieciom.

"Miejsce przyjazne rodzicom i dzieciom" to konkurs organizowany przez Fundację Aktywni Rodzice w partnerstwie z Miastem Lublin. Jego celem jest przystosowanie miejsc publicznych w naszym mieście: urzędów, centrów handlowych, sklepów, kawiarni, restauracji, miejsc kultury (kin, muzeów) dla rodziców posiadających małe dzieci, w taki sposób, aby mogli oni w nieskrępowany sposób być uczestnikami życia społecznego czy kulturalnego wraz z dziećmi (przewijaki w toaletach, wydzielone miejsca do karmienia niemowląt, krzesełka do karmienia w restauracjach, miejsca dla wózków, specjalne seanse kinowe, a także wyznaczone godziny zwiedzania dla rodziców w muzeach, bezpieczne kąciki do zabawy dla dzieci podczas załatwiania przez rodziców sprawy w urzędzie czy posiłku w restauracji).
W ubiegłorocznej edycji konkursu certyfikaty otrzymały: Restauracja Siedem Życzeń, Klub Fitness Miasto Kobiet,  Kościół oo. Dominikanów, Kluboksięgarnia MAbookTA oraz Kawiarnio-księgarnia „Spółdzielnia”. Wyróżnienia dostali: o Restauracja Vanett, Pyzata chata, Restauracja „Ulice Miasta”,  Lokomotiva, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Lublin Plaza, CH Galeria Lubelska, Sportspark,  Strefa H2O. Wydarzeniu patronuje Prezydent Krzysztof Żuk.


Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta wręcza certyfikaty zwycięzkim miejscom