W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

III edycja projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki” za nami

III edycja projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki” za nami
08.06.202115:37

Niemal 370 przedszkolaków z Lublina zdobyło wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości dzięki udziałowi w projekcie „Przedsiębiorcze Dzieciaki”. Podczas trzeciej edycji tego wydarzenia dzieci miały możliwość odwiedzenia różnych przedsiębiorstw, zobaczenia jak wygląda proces projektowania i tworzenia produktów, uczestniczyły też w spotkaniach z przedstawicielami samorządu oraz banku.

 – Zakończyliśmy trzecią edycję projektu „Przedsiębiorcze Dzieciaki”, który w ciekawy sposób przybliża najmłodszym tematykę podstaw ekonomii. Dzięki zastosowaniu metody nauki przez zabawę, poznawanie nowych zagadnień związanych z gospodarką miasta i szeroko rozumianą przedsiębiorczością jest atrakcyjną przygodą. Udział w projekcie to cenna lekcja dla dzieci, które w przyszłości z pewnością wykorzystają w praktyce poznane mechanizmy biznesowe i nabyte umiejętności interpersonalne – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W projekcie udział wzięło 367 dzieci z 15 placówek oświatowych z Lublina, 23 nauczycieli oraz 26 studentów. Przeprowadzono 100 godzin zajęć lekcyjnych, 75 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach i warsztatów z osobami kreatywnymi. 

Tegoroczna edycja została przeprowadzona w formie hybrydowej, z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią oraz niestabilną sytuację, dotyczącą nauki w formie stacjonarnej, w tegorocznej edycji uczestniczyły wyłącznie dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne (tzw. „zerówki”) w różnych placówkach oświatowych. Projekty, w których brali udział uczniowie, były realizowane we współpracy z lubelskimi firmami i osobami działającymi w sektorze kreatywnym, a jednocześnie wspierane przez wykwalifikowaną kadrę UMCS.

W tym roku Przedsiębiorcze Dzieciaki odwiedziły między innymi pracownię krawiecką, studio nagrań, zakład produkcji ziół. Doświadczały wejścia do wirtualnej rzeczywistości, programowały robota współpracującego z ludźmi. Wcielały się w rolę redaktorów i operatorów kamer. Uczestniczyły także w zajęciach z zakresu edukacji wodnej, a podczas warsztatów Akademii Młodego Inżyniera "Roboty i woda" miały szansę zbudować i zaprogramować robota - łódkę .

Projekt „Przedsiębiorcze Dzieciaki” jest organizowany przez Urząd Miasta Lublin oraz UMCS. Tegoroczna edycja była realizowana we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Partnerami projektu były również lubelskie przedsiębiorstwa i fundacje.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie: www.biznes.lublin.eu.