W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Inwestycje drogowe w dzielnicy Czuby

Inwestycje drogowe w dzielnicy Czuby
24.08.202014:44

Gotowy jest prawoskręt na wlocie ul. Jantarowej. Wykonawca w terminie zgłosił zakończenie prac drogowych. Obecnie trwają odbiory inwestycji. Z dodatkowego pasa ruchu kierowcy korzystają już od kilkunastu dni.

Infrastruktura drogowa, która powstała w rejonie skrzyżowania to odpowiedź na wnioski mieszkańców i ważna inwestycja dla dzielnicy Węglin Południowy. To rozwiązanie komunikacyjne dedykowana również do obsługi nowo wybudowanej szkoły przy ul. Berylowej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Z uwagi na prognozowane duże natężenie ruchu wykonano dodatkowy pas ruchu na wlocie ul. Jantarowej dla pojazdów skręcających w prawo w ul. Jana Pawła II. Długość pasa wyniosła 70 m, a jego szerokość 3 m. W ramach inwestycji przebudowano chodnik i ścieżkę rowerową oraz oświetlenie drogowe i sygnalizację świetlną. Na drugą stronę ul. Jantarowej, przestawiona została także stacja rowerowa. Wprowadzono oznakowanie pionowe i poziome zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu. Przebudowa skrzyżowania kosztowała blisko 675 tys. zł. 

Przebudowa skrzyżowania ul. Jantarowej z Jana Pawła II to nie jedyna inwestycja drogowa realizowana w dzielnicy Czuby. Nową jezdnię zyska także ul. Bociania. Prace drogowe obejmują również parkingi wzdłuż ulicy. W ramach zadania wykonane zostały już zatoki postojowe oraz chodnik z kostki betonowej. Dodatkowo powstała kanalizacja odwadniająca parking. Termin zakończenia prac upływa 30 września br.

Inwestycja w postaci zaprojektowania i wykonania ulicy Bocianiej, uwzględniała także dwie inne lokalizacje, ulice Szafirową i Uśmiechu. Tam zakończono już prace. Mieszkańcy mogą korzystać z nowej infrastruktury drogowej od lipca. Całościowy koszt robót drogowych dla wspomnianych trzech lokalizacji to ponad 950 tys. zł.