Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Klaster Lubelska Medycyna finalistą IMTJ Medical Travel Summit 2017

18.05.201708:55

IMTJ Summit jest wydarzeniem w którym uczestniczą decydenci z branży zaangażowani w rozwój turystyki medycznej oraz międzynarodowego rynku pacjentów. W 2017 roku jednym z dwóch finalistów konkursu w kategorii  ”Health and Medical tourism cluster of the year” został Klaster Lubelska Medycyna – Klaster Usług Medycznych i Prozdrowotnych.

Podczas IMTJ Summit, z udziałem światowej klasy ekspertów omawiane są zagadnienia istotne dla przyszłego rozwoju branży. Poprzednie edycje wydarzenia były zorganizowane w Londynie ( 2015 ) i w Madrycie (2016 ). Każdego roku, podczas konferencji ogłaszane są wyniki konkursu IMTJ Medical Travel Awards.

W 2017 roku jednym z dwóch finalistów konkursu w kategorii  ”Health and Medical tourism cluster of the year” został Klaster Lubelska Medycyna – Klaster Usług Medycznych i Prozdrowotnych

Klaster Lubelska Medycyna jest platformą współpracy w zakresie praktyki i nauk medycznych między uczelniami wyższymi, jednostkami naukowo-badawczymi, podmiotami leczniczymi, przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Inicjatywę powołania Klastra podjęły w 2014 roku Miasto Lublin i Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Aktualnie Klaster zrzesza 113 członków.

Nad rozwojem turystyki medycznej przyjazdowej do Lublina aktywnie pracują w Klastrze zarówno jego członkowie ( ponad 40 podmiotów świadczących usługi medyczne i wellness oraz organizatorzy turystyki medycznej ) jak i  przedstawiciele firm reprezentujących branżę turystyczną, którzy nie są formalnie członkami klastra ( hotele, ośrodki spa & wellness )

Na IMTJ Medical Travel Summit 2017 w Chorwacji, w kwietniu 2017 roku Klaster był reprezentowany przez przedstawicieli Urzędu Miasta Lublin:  Mariusza Sagana – Dyrektora Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów oraz Marzenę Strok-Sadło-Głównego Specjalistę w Wydziale Strategii i Obsługi Inwestorów, którzy  pełnią funcję członków zarządu Klastra.

Uczestnictwo w konferencji było okazją do przedstawienia oferty Lublina jako destynacji w turystyce medycznej przyjazdowej, poznania aktualnych trendów światowych w turystyce medycznej, zdobycia wiedzy o oczekiwaniach klientów i organizacji wysokiej jakości procesów, wymiany doświadczeń oraz nawiązania wartościowych kontaktów.

Przedstawiciele Klastra odbyli szereg spotkań z firmami funkcjonującymi na rynku turystyki medycznej między innymi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, USA, Indii, Meksyku, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji, przedstawicielami branży ubezpieczeń i instytucjami certyfikującymi.
Kontakty te zostaną wykorzystane w organizacji wizyt studyjnych do Lublina oraz dalszej pracy nad ofertą Klastra.

Więcej informacji o konkursie i Klastrze na stronach organizatora konkursu i Klastra:

http://awards.imtj.com/results/

http://medycyna.lublin.eu/o-klastrze/

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik liczbowo)