W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Klimat, praca i aktywność seniorów – tematy kolejnych spotkań w ramach Strategii 2030

17.02.202011:38

O tworzeniu przyjaznego środowiska dla działalności start-upów i rozwoju przedsiębiorczości w Lublinie, o świadomości ekologicznej mieszkańców oraz aktywności seniorów porozmawiają uczestnicy trzech najbliższych spotkań w ramach projektu „Wymyślmy wspólnie Lublin. Partycypacyjnie tworzymy inteligentną Strategię Lublin 2030”.

Na najbliższym spotkaniu „Zmiany klimatyczne, a miasto”, które odbędzie się we wtorek (18 lutego) o godz. 13.00 w sali Oratorium w Centrum Kultury w Lublinie przy ul. Peowiaków 12, poruszone zostaną zagadnienia dotyczące zmian klimatycznych i zmieniającej się świadomości ekologicznej mieszkańców. Jak zmiany klimatu mogą zagrażać rozwojowi miasta?  Jak sami możemy zadbać o jakość powietrza, wody, gleby czy zasobów przyrodniczych teraz i w 2030 roku?

Na wydarzeniu „Praca i pieniądze Jakie możliwości rozwoju daje Lublin?” w środę (19 lutego) o godz. 17.30 w sali Oratorium w Centrum Kultury w Lublinie przy ul. Peowiaków 12, uczestnicy porozmawiają o rynku pracy, warunkach dla biznesu oraz o tworzeniu przyjaznego środowiska dla rozwoju własnego biznesu w Lublinie. Podejmą próbę odpowiedzi na pytanie: Co zrobić, by Lublin był jak najatrakcyjniejszym miejscem do rozwoju zawodowego czy prowadzenia własnej działalności?

Miasto zaprasza również w piątek (21 lutego), na spotkanie, którego tematem będzie „Aktywność seniorów i seniorek w mieście”, o godz. 11.00 do sali widowiskowej ACK „Chatka Żaka” UMCS przy ul. Radziszewskiego 16. Spotkanie adresowane jest nie tylko do starszych mieszkańców miasta, ale również instytucji, organizacji pozarządowych i grupy nieformalnych współpracujących ze środowiskiem seniorów.

Aktualne informacje i harmonogram spotkań znajdują się na stronie 2030.lublin.eu oraz na profilu w mediach społecznościowych: Lublin2030.

Wydarzenia są realizowane w ramach projektu „Wymyślmy wspólnie Lublin. Partycypacyjnie tworzymy inteligentną Strategię Lublin 2030”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności – Program Operacyjny Pomoc Techniczna 2014–2020, z budżetu państwa oraz z budżetu Miasta Lublin.

Banner PIT Udział