W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konferencja online „Kompetencje jutra. Lublin inspiruje przyszłość”

Konferencja online „Kompetencje jutra. Lublin inspiruje przyszłość”
12.10.202113:28

Funkcjonowanie systemu edukacji, kształtowanie kompetencji jego uczestników oraz przyszłość nauczania, szczególnie w kontekście koncepcji uczenia się przez całe życie – to tematy, które zostaną poruszone podczas konferencji online „Kompetencje jutra. Lublin inspiruje przyszłość”. Wydarzenie odbędzie się 26 października. Udział w nim jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

– Czwarta rewolucja technologiczna oparta na cyfryzacji, robotyzacji, czy ekonomii współdzielenia przekształca rynek pracy i społeczeństwo. Innowacyjne technologie stają się elementem życia codziennego, a także zmieniają sposób funkcjonowania firm i instytucji publicznych. W takim otoczeniu, rozwój i edukacja powinny być oparte o nowy zestaw kompetencji. Dlatego wraz z Sektorową Radą ds. Kompetencji Nowoczesnych Usług Biznesowych zaprosiliśmy do dyskusji przedstawicieli podmiotów zaangażowanych w badanie, opracowanie i rozwój tzw. kompetencji jutra. Lublin jest obecnie kluczową lokalizacją dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce Wschodniej, stanowiącego przykład dla pozostałych sektorów innowacyjnej gospodarki, w jaki sposób rozwijać i wdrażać kompetencje jutra – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Konferencja „Kompetencje jutra. Lublin inspiruje przyszłość” skierowana jest do szerokiego grona przedstawicieli oświaty, w tym organów prowadzących szkół zawodowych, szkół średnich, uczelni wyższych oraz jednostek wspierających rozwój edukacji, instytucji otoczenia biznesu, przedstawicieli przemysłu, a także pracowników poszukujących nowych kompetencji i ścieżek rozwoju zawodowego. Ważną grupę odbiorców stanowią również firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu tworzące oprogramowanie oraz technologie dla przemysłu.

– Dzisiejszy świat poprzez nieustający rozwój technologii wymusza na nas ciągłe uczenie się i dostosowywanie do zmieniających się warunków życia i pracy. Zdobyty przez nas w ramach systemu edukacji zawód nie wystarcza już, by zapewnić stabilne zatrudnienie w całym okresie aktywności zawodowej. Coraz większego znaczenia nabierają wysokiej jakości kwalifikacje, których zestawy umożliwiają nam wykonywanie zadań zawodowych łączących najczęściej różne obszary kompetencyjne. Wśród tych kwalifikacji pojawiają się takie, o których jeszcze kilka lat temu nie myślelibyśmy w kategoriach metakompetencji, jak chociażby projektowanie czy drukowanie w technologii 3D, które w perspektywie najbliższych 5 lat może stanowić jedną z kluczowych umiejętności absolwentów szkół średnich czy wyższych – mówi Piotr Fałek, Przewodniczący Sektorowej Rady ds. Kompetencji Nowoczesnych Usług dla Biznesu.

Konferencji towarzyszyć będą warsztaty skierowane do trzech grup:

  • firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu - podczas spotkania zaprezentowany zostanie program POWER 2.21 oferujący mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom wsparcie finansowe na podniesienie kompetencji jutra,
  • przedstawicieli oświaty - przedstawione zostaną możliwości wykorzystania kwalifikacji rynkowych włączonych do ZSK w edukacji oraz dobre praktyki instytucji edukacyjnych, które już dokonały modyfikacji w tym zakresie,
  • studentów - podczas, których firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu przybliżą jakie kompetencje jutra już są wykorzystywane w bieżącej współpracy oraz korzyści płynące z rozpoczęcia kariery w tym sektorze.

Konferencja wraz z wydarzeniami towarzyszącymi odbędzie się wyłącznie online, a udział w niej jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja poprzez formularz dostępny na stronie: www.kompetencjejutra.lublin.eu.