W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

LPEC S.A. na podium rankingu najlepszych przedsiębiorstw energetyki cieplnej

LPEC S.A. na podium rankingu najlepszych przedsiębiorstw energetyki cieplnej
29.03.202107:55

Lubelskie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplne S.A. zajęło trzecie miejsce w rankingu przygotowanym przez redakcję Strefy Gospodarki. Ogólnopolski Ranking Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej za rok 2020 potwierdził wysokie miejsce LPEC S.A. w krajowej branży ciepłowniczej.

Przy ocenie krajowych przedsiębiorstw energetyki cieplnej brano pod uwagę szeroki zakres zmiennych od danych technicznych, poprzez politykę kadrowo-szkoleniową, aż po współpracę z lokalnymi społecznościami i wspieraniu inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Lubelskie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplne S.A. uplasowało się na trzecim miejscu, dzieląc je z ciepłownikami z Radomia i Olsztyna. Wyżej na podium znalazły się MEC Koszalin i gdański GPEC, natomiast liderem rankingu zostało Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bydgoszczy.

 

Kolejny rok z tak wysokim miejscem w rankingu stanowi potwierdzenie, że trud i zaangażowanie pracowników LPEC S.A. przynoszą wymierne rezultaty, a bezpieczeństwo i komfort cieplny mieszkańców Lublina są w dobrych rękach. Chciałbym wyrazić swoje uznanie dla całego zespołu, który pomimo szczególnie trudnego okresu dla wszystkich, wzorowo wywiązał się ze swoich zadań – podkreśla Marek Goluch, prezes zarządu LPEC S.A.

 

Obecnie LPEC jest w trakcie realizacji trzech projektów inwestycyjnych dotyczących: modernizacji i rozbudowy sieci ciepłowniczej w Lublinie oraz przebudowy węzłów grupowych na indywidualne. Łączna wartość tych projektów wynosi 151 mln zł. Wartość dotacji z UE to 73,6 mln zł. Najważniejsze korzyści prowadzonych inwestycji to zmniejszenie strat ciepła, spadek zużycia paliw, ograniczenie emisji zanieczyszczeń i dwutlenku węgla do atmosfery oraz poprawa dostępności do czystego ciepła systemowego dla mieszkańców Lublina.

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. dostarcza ciepło systemowe do lubelskich mieszkań, szkół, szpitali, centrów handlowych, urzędów, budynków sakralnych, obiektów sportowych oraz dba
o niezawodność systemu ciepłowniczego. Strategiczną grupą klientów Spółki jest budownictwo mieszkaniowe. LPEC dostarcza ciepło do prawie 75% gospodarstw domowych w Lublinie, ogrzewając blisko 250 tysięcy jego mieszkańców. Spółka obsługuje jeden z największych systemów ciepłowniczych w Polsce, zarządza siecią ciepłowniczą o długości 466km, dostarczając ciepło za pośrednictwem ponad 2148 węzłów cieplnych. LPEC S.A. obecnie zatrudnia 382 pracowników.