W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin ponownie z tytułem „Samorządowy Lider Edukacji”

Lublin ponownie z tytułem „Samorządowy Lider Edukacji”
28.06.202214:59

Miasto Lublin już po raz 11. otrzymało prestiżowy tytuł „Samorządowy Lider Edukacji”. Wśród nagrodzonych jest też Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, który otrzymał Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości. Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego w Sosnowcu.

Podczas wczorajszej Gali Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw medale Samorządowiec Społecznie Zaangażowany otrzymali Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin oraz Ewa Dumkiewicz-Sprawka, Dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania. Mariuszowi Banachowi, Zastępcy Prezydenta Miasta Lublin, za szczególne, osobiste zaangażowanie na rzecz rozwoju i promowania nowoczesnej edukacji, przyznano wyróżnienie Mecenas Wiedzy.

– Wyróżnienia przyznane Lublinowi kolejny rok z rzędu dowodzą, jak wysoką jakość ma prowadzona przez nas edukacja. Wydatki na oświatę stanowią rokrocznie najważniejszą pozycję w miejskim budżecie, co znajduje też odzwierciedlenie w realizowanych inwestycjach i projektach. Przyznane medale cieszą tym bardziej, że mierzymy się z niewystarczającą subwencją oświatową i stoimy przed licznymi wyzwaniami związanymi z sytuacją gospodarczą. Wysoki poziom oświaty jest w dalszym ciągu priorytetem naszych działań – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości, który w tym roku trafił do Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, przyznawany jest 10 najlepszym szkołom i placówkom oświatowym w Polsce. Wyróżnienie trafia do jednostek ocenianych za najwyższą jakość edukacji, nowoczesny model zarządzania oraz znaczące sukcesy w kształceniu dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Ideą Programu Samorządowy Lider Edukacji jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. Certyfikat potwierdza, że uhonorowana nim jednostka samorządu terytorialnego realizuje lokalną politykę edukacyjną w sposób wzorcowy z uwzględnieniem aktualnych wyzwań demograficznych, kulturowych, gospodarczych i społecznych. Tytuł stanowi potwierdzenie przestrzegania najwyższych standardów jakościowych w dziedzinie zarządzania lokalną przestrzenią edukacyjną.

Tegoroczna Gala Finałowa Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw odbyła się wczoraj (27 czerwca) w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” odebrała Ewa Dumkiewicz-Sprawka, Dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania oraz Jadwiga Mach, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Lublin.