W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto sięga po środki na drogi i tabor

Miasto sięga po środki na drogi i tabor
03.01.201713:00

Cztery wnioski o dofinansowanie złożyło Miasto Lublin w trybie pozakonkursowym w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020 Zrównoważony transport miejski. Pozwolą one na pozyskanie dofinansowania dla kluczowych inwestycji, zakup taboru i rozbudowę sieci komunikacji zbiorowej dla strategicznych dla Miasta ulic w tym obszaru strefy ekonomicznej i przemysłowej.

Wniosek dotyczy 4 projektów:

1. Rozbudowa sieci komunikacji zbiorowej dla potrzeb Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego dla Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego

W ramach projektu realizowana jest budowa ul. Muzycznej wraz z obustronnymi bus-pasami i mostem nad rzeką Bystrzycą, budowa trakcji trolejbusowej na ul. Muzycznej brakującego odcinka na ul. Jana Pawła II i al. Kraśnickiej, rozbudowa systemu informacji przystankowej i zakup taboru. Projekt jest w trakcie realizacji, trwają roboty budowlane na ul. Muzycznej oraz postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na budowę trakcji trolejbusowej. W 2017 r. Zostanie ogłoszony przetarg na dostawę taboru, który ma trafić do Lublina w latach 2017-2018.

2. Przebudowa strategicznego korytarza transportu zbiorowego wraz z zakupem taboru w centralnej części obszaru LOF

W ramach projektu przebudowane zostaną Al. Racławickie wraz z rondem Honorowych Krwiodawców, ul. Lipowa i ul. Poniatowskiego, planowany jest zakup taboru i rozbudowa informacji przystankowej. W ramach projektu w 2017 r. planowane jest pozyskanie zezwolenie na realizację inwestycji drogowej na przebudowę ul. Poniatowskiego oraz ul. Lipowej oraz ogłoszenie przetargu na realizację robót budowlanych.

3. Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie.

W ramach projektu planowana jest przebudowa ul. Grygowej wraz z bus-pasami i trakcją trolejbusową wraz z budową trakcji, budowa brakującego odcinka odcinka na ul. Mełgiewskiej, przebudowa skrzyżowań na ul. Droga Męczenników Majdanka (z ul. Grabskiego i ul. Lotniczą), przebudowa ronda Lubelskiego Lipca '80 wraz z wlotami, zakup taboru i rozbudowa systemu informacji przystankowej. W 2017 r. planowane jest pozyskanie pozwoleń na budowę i zezwolenia realizacji inwestycji drogowej na wszystkie zadania w projekcie (oprócz przebudowy ul. Grygowej, które zostało wydane w 2016 r.) przetarg na realizację prac przetarg na dostawę taboru, który trafi na ulice Lublina w 2018 r.

4. Niskoemisyjna sieć komunikacji zbiorowej dla północnej części LOF wraz z budową systemu biletu elektronicznego komunikacji aglomeracyjnej.

W ramach projektu planowana jest przebudowa ul. Szeligowskiego i Choiny wraz z budową trakcji i przebudową skrzyżowań (Smorawińskiego, Chodźki, Szeligowskiego, Czapskiego),, przebudowa skrzyżowania ul. Elsnera i al. Kompozytorów Polskich, zakup taboru i rozbudowa systemu informacji pasażerskiej. W 2017 r. planowane jest pozyskanie pozwoleń na budowę i zezwoleń na realizację inwestycji drogowej na wszystkie zadania w projekcie, ogłoszenie przetargów na realizację robót i przetarg na dostawę taboru, który trafi na ulice Lublina w 2018 r.

Łącznie, w ramach wszystkich projektów miasto zakupi 40 szt. trolejbusów, 32 autobusy elektryczne i 23 autobusy (12-metrowe i 18-metrowe).