W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto wspiera inicjatywy na rzecz akademickości

Miasto wspiera inicjatywy na rzecz akademickości
15.06.202110:15

Przypominamy, że do 30 czerwca można składać wnioski o wsparcie działań na rzecz akademickości Lublina. W ramach Programu Wspierania Inicjatyw Akademickich można się ubiegać o środki finansowe w wysokości od 1 tys. do 50 tys. zł lub pomoc rzeczową i promocyjną.

– Ogłoszony przez Miasto Lublin Program Wspierania Inicjatyw Akademickich to ukłon w kierunku społeczności akademickiej, która od wielu lat wpływa niemal na każdy aspekt życia mieszkańców miasta. Chcemy wesprzeć lubelskie środowisko akademickie w realizacji projektów naukowych i kulturalnych. Celem tego Programu jest także promocja osiągnięć wybitnych studentów, doktorantów oraz naukowców. Współpraca Miasta Lublin ze środowiskiem naukowym to dodatkowa korzyść dla obu stron, dzięki poznaniu wzajemnych potrzeb – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

O wsparcie finansowe, rzeczowe oraz promocyjne mogą wnioskować wszystkie podmioty realizujące szeroko rozumiane inicjatywy na rzecz rozwoju akademickości miasta, w tym m.in. uczelnie, wydziały, instytuty, koła naukowe, fundacje, stowarzyszenia oraz organizacje pozarządowe. Inicjatywy, które mogą otrzymać wsparcie, to między innymi:

  • organizacja konferencji, konkursów, festiwali naukowych;
  • realizacja studenckich i doktoranckich projektów badawczych i naukowych;
  • organizacja koncertów, recitali, przedstawień teatralnych i występów tanecznych;
  • organizacja przeglądów, festiwali, turniejów naukowych, wystaw, plenerów i konkursów artystycznych;
  • działania na rzecz nowo przybyłych do Lublina studentów i naukowców, np. oprowadzanie po mieście w języku angielskim i polskim, kursy języka polskiego;
  • organizacja imprez integrujących studentów uczelni ze społecznością lokalną.

Wybór wniosków, które otrzymają wsparcie odbędzie się na zasadach konkursu. Komisja konkursowa wyłoni zwycięzców w oparciu o kryteria, wśród których są m.in. wpisywanie się proponowanej inicjatywy w strategiczne obszary rozwoju Miasta Lublin, wzrost umiędzynarodowienia Lublina, czy dostosowanie formy i miejsca działań do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu można doręczyć osobiście lub pocztą do sekretariatu Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin: pl. Litewski 1, 20–080 Lublin. Można go również złożyć w formie elektronicznej na adres biznes@lublin.eu lub za pośrednictwem elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) pod warunkiem zaopatrzenia formularza zgłoszeniowego w bezpieczny podpis elektroniczny.

Więcej informacji znajdą Państwo w regulaminie konkursu oraz na stronie www.student.lublin.eu.