W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miejski portal „Stawiamy na zawodowców” nagrodzony w ogólnopolskim konkursie

Miejski portal „Stawiamy na zawodowców” nagrodzony w ogólnopolskim konkursie
15.04.202114:22

Portal „Stawiamy na zawodowców” stworzony przez Miasto Lublin otrzymał I nagrodę w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu Innowacyjny Samorząd w kategorii Duże miasta. Dziś odbyła się uroczysta gala online, podczas której ogłoszono zwycięzców. Projekt Miasta Lublin był jednym z niemal 400 projektów zgłoszonych do konkursu.
 

– Cieszymy się i jesteśmy dumni, że inicjatywa Miasta Lublin została doceniona przez kapitułę konkursową. Efektywny system kształcenia zawodowego to jeden z istotnych warunków rozwoju gospodarczego naszego miasta i regionu. Aby dostosować go do zmieniających się potrzeb rynku pracy przeprowadziliśmy szczegółowe diagnozy potrzeb szkół zawodowych oraz badania potrzeb lokalnych pracodawców. Platforma „Stawiamy na zawodowców” jest narzędziem, które ma pomóc w rozwijaniu relacji edukacja-biznes-samorząd zgodnie z potrzebami zgłoszonymi przez pracodawców i szkoły – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Portal dostępny pod adresem zawodowcy.lublin.eu daje korzyści wszystkim stronom procesu kształcenia zawodowego. Dla szkół zawodowych i pracodawców jest narzędziem umożliwiającym szybkie nawiązanie kontaktu online i rozwijanie współpracy. Pracodawcy otrzymują za jego pośrednictwem wiedzę o ofercie, zasobach i działalności szkół zawodowych prowadzonych przez Miasto Lublin oraz przejrzystą informację o kwalifikacjach i umiejętnościach nabywanych w poszczególnych zawodach. Uczniom i pracodawcom daje możliwość wyszukiwania i otrzymywania ogłoszeń z ofertą praktyk, staży, szkoleń czy pracy. Zebranie kompleksowej oferty szkół zawodowych prowadzonych przez Miasto Lublin w jednym miejscu ułatwia uczniom szkół podstawowych dokonanie wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Platforma jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Organizatorem konkursu Innowacyjny Samorząd jest Serwis Samorządowy PAP. Konkurs ma celu promocję kreatywnych samorządów oraz inspirowanie pozostałych jednostek samorządowych do wdrażania nowatorskich i kreatywnych rozwiązań. Konkurs prowadzony jest w pięciu kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie, miasta duże (powyżej 200 tys. mieszkańców) oraz powiaty. Nadsyłane do konkursu opisy projektów zrealizowanych przez samorządy oceniane są pod kątem innowacyjności w skali kraju oraz osiągniętych rezultatów.

Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji konkursu nastąpiło podczas uroczystej gali online, która transmitowana była na stronie głównej Serwisu Samorządowego PAP z Sali pod Kopułą w siedzibie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w Warszawie. W tym roku do redakcji Serwisu Samorządowego PAP napłynęło 396 opisów nowatorskich działań podejmowanych przez samorządy gmin i powiatów. W każdej kategorii zostały wręczone nagrody za I, II i III miejsce. W kategorii Duże miasta, w której wygrała lubelska platforma „Stawiamy na zawodowców” zgłoszono 54 projekty.

Zwycięzców wybrała kapituła konkursu, w której zasiedli: Daniel Baliński - zastępca dyrektora Departamentu Strategii w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Rudolf Borusiewicz - dyrektor biura Związku Powiatów Polskich, prof. Stanisław Łobejko, Szkoła Główna Handlowa, Justyna Orłowska - pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, dr Tomasz Pilewicz, Szkoła Główna Handlowa, Andrzej Porawski - dyrektor biura Związku Miast Polskich, Leszek Świętalski - sekretarz generalny Związku Gmin Wiejskich RP oraz Anna Banasik - redaktor naczelny Serwisu Samorządowego PAP.

Platforma „Stawiamy na zawodowców” powstała w ramach realizacji projektu „Lublin stawia na zawodowców” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.