W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Mieszkańcy wybiorą kolor mostu

29.01.201610:26

To od mieszkańców Lublina będzie zależało, jaki kolor będzie miał nowy most na Bystrzycy, budowany w ciągu ul. Muzycznej. Miasto przez cały luty czeka na głosy za jedną z trzech proponowanych opcji kolorystycznych.

Pierwotnie projektant mostu proponował kolor żołto-niebieski (rysunek poniżej w załączniku), jednak takie rozwiązanie wzbudziło wątpliwości mieszkańców. Dlatego Miasto zwróciło się do Rady Kultury Przestrzeni o zaproponowanie innych opcji kolorystycznych. Pod ocenę mieszkańców trafiają 3 propozycję Rady Kultury Przestrzeni, w których most ma kolor naturalnego betonu, a elementy stalowe: czerwone, granatowe lub szare.

Miasto czeka na opinie do końca lutego, a zgłaszać je można na adres . Rada Kultury Przestrzeni rekomenduje wybór wariantu pierwszego, czyli mostu w kolorze naturalnego betonu z czerwonymi elementami stalowymi.

Budowa ul. Muzycznej rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Aktualnie prowadzone prace polegają na stabilizacji gruntu, po którym pobiegnie droga. Na placu budowy znajdują się 3 palownice,  a każda z nich przy sprzyjających warunkach atmosferycznych jest w stanie "wbijać" 120 betonowych pali dziennie. W tym momencie wykonanych zostało blisko 2000 pali z 7400 wszystkich przewidzianych w ramach tego etapu prac.

Ten etap zadania powinien zakończyć się do końca lutego. Wtedy rozpoczną się roboty mostowe. Nawet w marcu może rozpocząć się wzmacnianie terenu w miejscach, gdzie później oprze się konstrukcja mostu. Zaczną się też prace przy kanalizacji deszczowej od rzeki w kierunku ul. Narutowicza. Kanalizacja ta będzie odwadniała rejon skrzyżowania z ul. Nadbystrzycką i ul. Głęboką. Wtedy też będą zaczynać się prace związane z przebudową gazociągów i wodociągu.

W przyszłości ul. Muzyczna będzie obsługiwała Dworzec Metropolitalny, a wcześniej skorzystają z niej m.in. kibice Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Będzie miała 757 m długości i zaczynać się na przedłużeniu ul. Stadionowej w rejonie Areny Lublin, by z drugiej strony połączyć się ze skrzyżowaniem ul. Narutowicza, ul. Nadbystrzyckiej i ul. Głębokiej, które  także przejdzie modernizację. W ramach inwestycji powstanie nowy most na Bystrzycy. Będzie to ulica jednojezdniowa, z czterema pasami ruchu, z których dwa skrajne będą przeznaczone dla transportu zbiorowego.

Wartość inwestycji to blisko 42 mln zł. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: PRD Lubartów i Intop Tarnobrzeg.

Pliki do pobrania

ul. Muzyczna most.png
Kolorystyka zaproponowana przez projektanta