W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

MUP oferuje pomoc i zaprasza na wspólną kawę

MUP oferuje pomoc i zaprasza na wspólną kawę
29.04.202210:00

W każdy czwartek przy ul. Lubartowskiej 77 odbywają się polsko-ukraińskie spotkania pomagające w nawiązaniu relacji zawodowych, integracji, ale także umożliwiające odpoczynek i miłe spędzenie czasu. Obywatele Ukrainy, szukający schronienia przed wojną w naszym mieście otrzymują wsparcie od pracowników Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Podczas spotkań odbywają się m.in. warsztaty rękodzieła, degustacja potraw czy nauka różnych sposobów parzenia kawy (drip lub frenchpress). Na uczestników czekają gry dla dzieci i dorosłych. Jest też możliwość wzięcia udziału w „giełdzie pracy”, która łączy osoby poszukujące pracy bezpośrednio z pracodawcami.

Miejski Urząd Pracy w Lublinie bierze aktywny udział w tych spotkaniach. Jego pracownicy szkolą i pomagają uchodźcom z Ukrainy w rejestracji jako osoby bezrobotne za pośrednictwem portalu praca.gov.pl. Spotkania te są również okazją, aby nawiązać kontakt i porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami. Skorzystać mogą także przedsiębiorcy zainteresowani zatrudnieniem pracowników z Ukrainy uzyskując wiedzę w tym zakresie. Na miejscu jest też możliwość zaopatrzenia się w specjalnie przygotowane materiały informacyjne, mówiące o możliwościach zatrudnienia i pomocy Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Spotkania trwają od 12.00 do 16.00, a organizowane są przez przedsiębiorstwo Magdalena Niedziałek „Dąbrówka” – Lubartowska 77, zgłaszające chęć przystąpienia do Lubelskiego Partnerstwa Publiczno-Społecznego.

Miejski Urząd Pracy informuje o tej inicjatywie na swojej stronie internetowej: muplublin.praca.gov.pl.