W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe ulice w dzielnicy Szerokie

Nowe ulice w dzielnicy Szerokie
25.01.202113:35

Miasto rozpoczęło budowę dwóch dróg w dzielnicy Szerokie - ulic Leszka i Ziemowita. Inwestycja obejmie powstanie nowych ulic wraz z podziemnymi sieciami. Teren budowy został już przekazany wykonawcy, który przystępuje do pierwszych prac. Z nowych dróg mieszkańcy skorzystają w czerwcu 2022 r.

– Nowy rok rozpoczynamy od inwestycji w dzielnicy Szerokie. Budowa nowych dróg z pewnością poprawi sytuację komunikacyjną w tej części miasta. Inwestycja jest realizowana przy współudziale mieszkańców, którzy w ramach inicjatywy lokalnej przygotowali dokumentację projektową tego zadania – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Jezdnia ul. Leszka będzie asfaltowa, o długości około 730 m. Natomiast ul. Ziemowita ma być wykonana z kostki brukowej i mierzyć 190 m. Ul. Zimowita będzie drogą ślepą, zakończoną placem do zawracania. Wraz z budową obu ulic powstanie też sześć tzw. sięgaczy, które umożliwią dojazd do pobliskich posesji. Przebudowane zostaną wjazdy na ulicach: Gnieźnieńska, Dąbrówki, Wygon, Pszowian, Wojciechowska i Światowida. Wzdłuż obu ulic powstaną chodniki oraz oświetlenie.

Zanim jednak na ulicach pojawi się nowa nawierzchnia, w pierwszej kolejności drogowcy przystąpią do budowy sieci kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami, sieci wodociągowej oraz przebudowy i zabezpieczenia sieci: elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych i gazowej.

Termin realizacji prac drogowych upływa z końcem maja 2022 r., a ich koszt to blisko 7 mln zł.