W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Okolicznościowa iluminacja z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Okolicznościowa iluminacja z okazji Narodowego Święta Niepodległości
09.11.202212:53

W najbliższy piątek (11 listopada) z okazji Narodowego Święta Niepodległości elementy przestrzeni miasta zostaną podświetlone w barwy państwowe. Około godziny 16.00 okolicznościowa iluminacja pojawi się na kładce w Parku Ludowym oraz na elementach Placu Litewskiego – podświetlone będą topola – tzw. Baobab oraz donice kasztanowców. Dodatkowo lubelski Ratusz udekorują biało-czerwone flagi, rozwieszone po obu stronach wejścia do budynku.

Tradycyjnie, tego dnia odbędzie się także uroczysta sesja Rady Miasta Lublin. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00 w Trybunale Koronnym.

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada około godz. 11.10-11.30 odbędzie się przemarsz uczestników uroczystości z Archikatedry Lubelskiej na Plac Litewski. Przejście nastąpi ulicami: Królewska – Plac Łokietka – Krakowskie Przedmieście (deptak) – Plac Litewski. Ruch drogowy na trasie przemarszu zostanie całkowicie wstrzymany na czas niezbędny do przejścia orkiestry wojskowej, pocztów sztandarowych, pododdziałów służb mundurowych oraz zaproszonych gości.

Przypominamy również, że 12 listopada o godz. 19.00 w Filharmonii Lubelskiej przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5, odbędzie się Narodowy Koncert Listopadowy, przygotowany z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy wydarzenia wysłuchają prawykonania Symfonii II Lubelskiej skomponowanej przez Eduardo Luciuk Frigatti.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej przygotował widowisko patriotyczno-historyczne „A to jest moja Ojczyzna”. Wydarzenie odbędzie się 13 listopada o godz. 17:00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Więcej informacji o koncercie znajduje się na stronie Zespołu.

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości znajduje się pod linkiem.