W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Porozmawiajmy o przyszłości miasta - Strategia Lublin 2030

Porozmawiajmy o przyszłości miasta - Strategia Lublin 2030
26.11.201909:58

Przypominamy, że trwają otwarte spotkania z mieszkańcami w ramach projektu „Wymyślmy wspólnie Lublin. Partycypacyjnie tworzymy inteligentną Strategię Lublin 2030”.

Podczas spotkań uczestnicy rozmawiają o swojej wizji przyszłości Lublina, biorą udział w warsztatach i dzielą się swoimi wyobrażeniami oraz inspiracjami. Na spotkaniach w dzielnicach trwają dyskusje na temat potrzeb, planów i kluczowych wyzwań w zarządzaniu miastem. Spotkania mają charakter otwarty i mogą wziąć w nich udział wszystkie osoby zainteresowane rozmowami o rozwoju Lublina w następnych latach. Na spotkania w dzielnicach zaprasza Miasto Lublin oraz Lubelska Grupa Badawcza.

Punkty mobilne - spotkania realizowane w przestrzeni publicznej:

 • 27 listopada (środa), godz. 12:00-15:00 - Abramowice, przed sklepem Stokrotka przy ulicy Powojowej 42

 • 3 grudnia (wtorek), godz. 14:00-17:00 - Ponikwoda, okolice galerii handlowej

 • 6 grudnia (piątek), godz. 14:00-17:00 - Stare Miasto, przy Trybunale Koronnym

Spotkania konsultacyjne - spotkania warsztatowe realizowane w ogólnodostępnych salach:

 • 27 listopada (środa), godz. 17:00-20:00 - Czechów Południowy, Restauracja Koncertowa, ul. Kaprysowa 4

 • 29 listopada (piątek), godz. 17:00-20:00 - Czuby Południowe, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego Filia nr 35, ul. Bursztynowa 20

 • 5 grudnia (czwartek), godz. 17:00-20:00 - Czuby Północne, Hotel i Restauracja Piano, ul. Jana Pawła II 19

 • 9 grudnia (poniedziałek), godz. 17:00-20:00 - Rury, Creamy Cafe, ul. Rymwida 8

 • 10 grudnia (wtorek), godz. 17:00-20:00 - Kalinowszczyzna, Focus Hotel, ul. Podzamcze 1

 • 12 grudnia (czwartek), godz. 17:00-20:00 - Konstantynów, Hotel Restauracja Focus, al. Kraśnicka 80

 • 19 grudnia (czwartek), godz. 17:00-20:00 - Hajdów - Zadębie, Restauracja Zaścianek,  ul. Turystyczna 47

Rozpoczynamy także cykl 17 spotkań tematycznych. Dwa pierwsze dotyczyć będą następujących zagadnień:

 • LUBLIN DLA WSZYSTKICH: CUDZOZIEMCY I CUDZOZIEMKI W MIEŚCIE, 27 listopada 2019 (środa), godz. 18.00-20.00, Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin

Podczas spotkania prowadzone będą rozmowy o Lublinie marzeń nowych mieszkańców Lublina - cudzoziemek i cudzoziemców. Zapraszamy do udziału nie tylko studentów i studentki zagraniczne, ale również osoby pracujące, uczące się, wychowujące dzieci i mieszkające w Lublinie, a które przyjechały do nas z innego kraju. Chcemy zapytać o to, co jest dla Was ważne w Lublinie, co działa dobrze, a co należałoby poprawić, by Lublin stał się wymarzonym miejscem do życia. Najbardziej skupimy się na czterech obszarach: nauka, praca, bezpieczeństwo i integracja ze społecznością lokalną. Podczas spotkania zapewniamy tłumaczenie z i na języki: angielski, ukraiński oraz rosyjski. Zorganizowany będzie również kącik dla dzieci.

 • MIASTO BEZ BARIER, 3 grudnia 2019 (wtorek), godz. 18.00-20.00, Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin

Spotkanie, podczas którego uczestnicy porozmawiają o równym traktowaniu, dostępie do dóbr i usług (np. administracji, edukacji, kultury, sportu, procesu konsultacji i partycypacji w mieście), potencjalnych czynnikach wykluczających. Zdiagnozujemy zasoby, potrzeby i problemy, zbierzemy także pomysły na ich rozwiązanie (zebranie pomysłów i refleksji od uczestników). Na spotkanie zapraszamy osoby z niepełnosprawnością, organizację pozarządowe, podmioty z nimi współpracujące i przedstawicieli Urzędu Miasta. W spotkaniu wezmą również udział przedstawiciele Fundacji Polska Bez Barier i Fundacji Kultura Bez Barier. Porozmawiamy o równym dostępie do dóbr i usług administracji, edukacji, kultury, sportu, procesu konsultacji i partycypacji w mieście. Jak chcielibyśmy, żeby funkcjonował Lublin, jako miasto dostępne w 2030? Zdiagnozujemy zasoby, potrzeby i problemy, zbierzemy także pomysły na ich rozwiązanie. Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy.

Opisy wszystkich wydarzeń związanych z pracami nad Strategią znajdują się na stronie 2030.lublin.eu. Bieżące informacje na temat projektu oraz realizowanych działań znajdują się na profilu Facebook – Lublin2030.