W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Powitamy Nowy Rok na Placu Litewskim

30.12.201908:35

Po raz pierwszy od kilku lat mieszkańcy Lublina powitają Nowy Rok na Placu Litewskim. Gwiazdami Sylwestrowej Nocy Przebojów będą Tomasz Momot Orkiestra oraz Natalia Wilk, Łukasz Jemioła i Tomasz Korpanty, którzy wystąpią w towarzystwie tancerzy lubelskiej formacji GAMZA. O oprawę muzyczną w klimacie tech-house zadba DJ Alan White.

W tym roku noc sylwestrowa będzie dla mieszkańców wyrazem podwójnego świętowania, tradycyjne powitanie Nowego Roku 2020 połączone zostanie z uroczystym zakończeniem obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej na Placu Litewskim, tu gdzie 450 lat temu podczas obrad Unii stacjonowali Litwini. Świętując ten rok pod hasłem „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”, przypominaliśmy o istotnej roli Lublina w kształtowaniu europejskiej wspólnoty narodów, pokazując jednocześnie, jak z dziedzictwa i doświadczeń Unii Lubelskiej czerpać wiedzę potrzebną do budowania teraźniejszości i przyszłości Polski i Europy.

Koncert sylwestrowy to niepowtarzalna okazja do wysłuchania muzycznych gwiazd koncertu w nowej odsłonie i niecodziennym repertuarze. Specjalnie na ten wieczór, Tomasz Momot Orkiestra przygotowała największe polskie i zagraniczne muzyczne hity. Wykona je wspólnie z zaproszonymi lubelskimi artystami, w nowych aranżacjach i w powiększonym składzie. Autorem wszystkich orkiestrowych aranżacji jest Tomasz Momot. Muzycy tworzący orkiestrę pochodzą z Lublina lub regionu, a na co dzień współpracują z czołówką polskich artystów.

Spektakl Fire Party – sylwestrowa propozycja dla rodzin z dziećmi, rozpocznie się o godz. 21:00 na placu Łokietka. Pokaz fireshow połączony z elementami kabaretu, stand-upu oraz prezentacją pirotechniki scenicznej wykona siedmioosobowy zespół artystyczny w składzie: Jakub Szwed i Fundacja Sztukmistrze/Kolektyw LŁ.

Serdecznie zachęcamy Państwa do wspólnej zabawy podczas Sylwestrowej Nocy Przebojów!

Scena główna na Placu Litewskim zostanie ustawiona tyłem do fontann. Miejsce zabawy będzie wygrodzone barierkami, a o bezpieczeństwo zadbają przedstawiciele służb porządkowych. Dla uczestników przewidziano trzy wejścia na teren imprezy – od strony Deptaka, ul. 3 Maja oraz poczty. Na teren imprezy nie można wnosić alkoholu, szklanych butelek, środków pirotechnicznych, ostrych narzędzi i innych przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia.

Sylwestrowa Noc Przebojów rozpocznie się o godz. 21.00 i potrwa do godz. 1.00.
PROGRAM Koncertu Sylwestrowego 2019
Plac Litewski

START godz. 21:00
godz. 21:00 - pokaz fireshow „Fire Party” | Plac Łokietka
godz. 21:00 - DJ Alan White | scena główna pl. Litewski
godz. 22:30 - koncert Tomasz Momot Orkiestra oraz Natalia Wilk, Łukasz Jemioła, Tomasz Korpanty (część I) gościnnie wystąpią tancerze Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA”
godz. 23:55-00:10 - UROCZYSTE POWITANIE NOWEGO ROKU
godz. 00:10 - 00:30 - koncert Tomasz Momot Orkiestra oraz goście (część II)
godz. 00:30 - 01:00 - DJ Alan White

Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie: sylwester.lublin.eu.

W Noc Sylwestrową miejska komunikacja nocna będzie bezpłatna. Trasy przejazdów autobusów pozostaną niezmienione, natomiast zwiększy się ich częstotliwość. W godz. 22:00-2:00 autobusy będą odjeżdżać co 15 minut. Pełny rozkład nocnej komunikacji miejskiej w Sylwestra dostępny jest na stronie: www.mpk.lublin.pl.