W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Radosne powitanie wiosny przed lubelskim Ratuszem

Radosne powitanie wiosny przed lubelskim Ratuszem
21.03.202314:16

Tradycyjnie 21 marca dzieci powitały wiosnę przed lubelskim Ratuszem. Zabawy, pokazy i barwne animacje dedykowane przedszkolakom i uczniom młodszych klas szkół podstawowych, pod hasłem „Młodzi Lublina dla jeszcze młodszych”, nawiązywały do radosnego przyjścia wiosny.

Na finał tegorocznego spotkania dzieci namalowały baner „Witaj młoda wiosno” z napisem w kolorach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. O godz. 12.00 po hejnale Lublina miejski trębacz zagrał także utwór Skaldów pt. Wiosna.

Powitanie wiosny ubarwiła także działająca przy Centrum Kultury w Lublinie grupa „Otulanie włóczką”, która wykonała wiele mniejszych i większych szydełkowych instalacji. Ozdoby z włóczki, przygotowane przez mieszkanki Lublina, pojawiły się na budynku Ratusza oraz w jego najbliższej okolicy. W nowy strój w wiosennych barwach został również ubrany koziołek Onufry.  

Atrakcje dla najmłodszych przygotowało Miasto Lublin we współpracy z Fundacją Strefa Dorastania.