W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Rozbudowa systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego

03.09.201511:39
W nowym sezonie Lubelski Rower Miejski zostanie rozbudowany o 47 nowych stacji. Oznacza to, że wiosną system będzie liczył w sumie 88 stacji z czego 42 stacje, w tym dwie z rowerami dziecięcymi, będzie znajdowało się na terenie Lublina, a pięć pojawi się w Świdniku. W takim kształcie system zostanie uruchomiony przez sezonem letnim przyszłego roku.

Przyjęta na dzisiejszej sesji Rady Miasta Lublin zmiana Wieloletniej Prognozy Finansowej zabezpiecza środki finansowe na zrealizowanie zadania. Kolejnym krokiem będzie przetarg, w który Zarząd Dróg i Mostów ogłosi w przyszłym tygodniu. Wyłoniony w nim wykonawca będzie zobowiązany wykonać zadanie do końca marca 2016 r.

Lokalizacje stacji na terenie Lublina zostały wybrane w oparciu o propozycje zgłoszone przez mieszkańców i Rady Dzielnic. Mają one zagęścić istniejący system w centrum miasta, gdzie stacje cieszą się największą popularnością oraz zachęcić nowych użytkowników do skorzystania z oferty roweru miejskiego, stąd lokalizacje na nowo-powstałych osiedlach mieszkaniowych. Stacje z rowerami dziecięcymi staną przy Ogrodzie Saskim od strony Al. Racławickich i al. Długosza.

Poniżej w załączeniu znajdują się dokładne lokalizacje stacji "dla dorosłych".