W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Strefa Smart w ramach Kongresu Nowej Mobilności (9-10 września)

04.09.201909:36

Strefa Smart, w której znajdą się m.in. najnowsze modele samochodów elektrycznych będzie otwarta dla mieszkańców w ramach Kongresu Nowej Mobilności (9-10 września).

Strefa ekspozycyjna, która zajmie wyłączoną z ruchu ulicę Artura Grottgera 2 przed Lubelskim Centrum Konferencyjnym, a także Plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur będzie czynna w poniedziałek (9 września) w godz. 11:00–19:00 oraz we wtorek (10 września) w godz. 9:00–17:00.

W nowoczesnym parku produktowym partnerzy kongresu zaprezentują najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym pojazdy elektryczne i rozwiązania infrastrukturalne. Z bliska będzie można zobaczyć m.in. Mercedesa EQC, Volkswagena Passata GTE, e-Craftera i e-Golfa, BMW 530e, i3 i 225e, Teslę Model 3, Mercedesa Klasy E 300 de, Kię e-Soul, Nissana Leafa i e-NV200, Fiata 500e oraz Renault ZOE. Pojawią się także pojazdy większe, w tym elektryczne autobusy i niskoemisyjne pojazdy służb komunalnych.

Kongres Nowej Mobilności 2019 odbędzie się w dniach 9-10 września w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ul. Grottgera 2. Nie będzie to typowa konferencja branżowa. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali włodarze kilkudziesięciu polskich miast, a także pracownicy samorządowi w urzędach gminnych, powiatowych i marszałkowskich oraz pracownicy jednostek zależnych, w których zakresie odpowiedzialności znajduje się elektromobilność. Wspólnie z polskimi i międzynarodowymi liderami rynku, praktykami nowej mobilności i ekspertami, przez dwa dni będą analizować i omawiać dostępne na rynku, najbardziej skuteczne i innowacyjne rozwiązania w zakresie zero- i niskoemisyjnego transportu w miastach.

Organizatorami Kongresu Nowej Mobilności 2019 są Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, Związek Miast Polskich, a gospodarzem jest Miasto Lublin. Wydarzenie zostało objęty patronatem Ministerstwa Energii, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz kilkudziesięciu polskich samorządów i instytucji.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie: https://kongresnowejmobilnosci.pl/