W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sukces Loterii „Rozlicz PIT w Lublinie”

Sukces Loterii „Rozlicz PIT w Lublinie”
09.06.202014:34

Dzisiaj (9 czerwca) o godzinie 12.00 w Ratuszu odbyło się losowanie nagród w miejskiej loterii „Rozlicz PIT w Lublinie”, w której mogli wziąć wszyscy mieszkańcy Lublina składający deklarację podatkową za 2019 rok. W tegorocznej edycji zgłosiło się 7971 osób, czyli niemal czterokrotnie więcej niż w ubiegłym roku.

Link do transmisji video z losowania

Główna nagroda samochód hybrydowy trafi do Katarzyny M. Podczas losowania było podawane imię i pierwsza litera nazwiska zwycięzcy oraz 3 ostatnie cyfry numeru telefonu. Losowanie było transmitowane na żywo na profilu miasta na Facebooku. Pełna lista zwycięzców została opublikowana na stronie www.lublin.eu/pit

– Loterią „Rozlicz PIT w Lublinie” chcieliśmy już po raz drugi zachęcić do rozliczenia podatku PIT w naszym mieście. Każda osoba mieszkająca w Lublinie, bez względu na swoje miejsce zameldowania, mogła rozliczyć roczny podatek w Lublinie, wspierając tym samym rozwój naszego miasta. Mieszkańcy stanęli na wysokości zadania, mimo stanu epidemii loteria spotkała się z dużym zainteresowaniem – otrzymaliśmy prawie 8 tys. zgłoszeń. Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w miejskiej akcji, w szczególności tym osobom, które w tym roku po raz pierwszy skorzystały z możliwości rozliczenia PIT w Lublinie, a takich osób było 787. Dzięki temu w budżecie miasta Lublin znajdzie się o około 1,8 mln zł więcej środków, które przeznaczymy m.in. na miejskie inwestycje, oświatę czy kulturę. Akcję na pewno będziemy rozwijać i kontynuować w następnych latach – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W drugiej edycji Loterii wzięło udział 7971 mieszkańców Lublina, czyli czterokrotnie więcej niż w pierwszej edycji loterii, w której otrzymaliśmy ok. 2 000 zgłoszeń. Dużą popularnością cieszyły się formularze internetowe – w wersji elektronicznej otrzymaliśmy 7888 prawidłowo nadesłanych zgłoszeń, zaś drogą tradycyjną 83 prawidłowo wypełnionych formularzy papierowych złożonych w urnach loteryjnych w Biurach Obsługi Mieszkańców.

W tym roku główną nagrodą w loterii „Rozlicz PIT w Lublinie” jest samochód osobowy Toyota Yaris Hybrid, zaś wartość wszystkich 27 nagród rzeczowych wynosi blisko 90 tys. zł. Poza samochodem osobowym są to m.in. 3 rowery, 3 hulajnogi elektryczne oraz łącznie 20 tabletów, czytników, dysków zewnętrznych oraz nawigacji samochodnych.

Dobrą decyzją okazało się także wydłużenie czasu trwania loterii o dodatkowy miesiąc, wynikający z wprowadzonej przez Urząd Skarbowy zmiany terminu rozliczenia podatku do 31 maja. Dzięki temu do loterii zgłosiło się 2904 osób więcej (łącznie 7971 osób, z czego od 16 marca do 30 kwietnia – 5067, zaś od 1 maja do 31 maja – 2904).

Losowanie nagród w loterii odbyło się przy udziale Komisji Nadzoru metodą tradycyjną poprzez wyciąganie z urny kartoników z przydzielonymi numerami ID zgłoszeń w loterii metodą „chybił-trafił” z urny. Każdemu prawidłowo wypełnionemu zgłoszeniu w loterii odpowiada unikalny, cyfrowy numer identyfikacyjny, nadany w momencie zgłoszenia do loterii.

Lista nagród w Loterii „Rozlicz PIT w Lublinie”:

  • Nagrodę główną stanowi samochód osobowy Toyota Yaris Hybrid o wartości 61 902 zł brutto wraz z dodatkową nagrodą pieniężną w wysokości 6878 zł brutto. Nagroda dodatkowa nie jest wydawana do rąk Uczestnika Loterii, lecz jest potrącona i przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej. Łączna wartość Nagrody głównej to 68 780 zł.
  • Nagrody I stopnia: 3 hulajnogi elektryczne XIAOMI MIJA 365 o wartości jednostkowej 2200 zł. Łączna wartość Nagród I stopnia wynosi 6600 zł.
  • Nagrody II stopnia: 3 rowery KROSS HEXAGON 6.0 o wartości jednostkowej 1700 zł brutto. Łączna wartość Nagród II stopnia wynosi 5100 zł.
  • Nagrody III stopnia: 5 czytników e-book AMAZON KINDLE PAPERWHITE 4 8GB o wartości jednostkowej 600 zł brutto. Łączna wartość Nagród III stopnia wynosi 3000 zł brutto.
  • Nagrody IV stopnia: 5 tabletów LENOVO TAB M7 3G o wartości jednostkowej 400 zł brutto. Łączna wartość Nagród IV stopnia wynosi 2000 zł brutto.
  • Nagrody V stopnia: 5 nawigacji samochodowych – MIO PILOT 15 EUROPA LTM o wartości jednostkowej 350 zł brutto. Łączna wartość Nagród V stopnia wynosi 1750 zł brutto.
  • Nagrody VI stopnia: 5 dysków 2 TB Seagate Expansion Portable o wartości jednostkowej 300 zł brutto. Łączna wartość Nagród VI stopnia wynosi 1 500 zł brutto.

Oficjalnie wręczone nagród zaplanowano 30 czerwca o godz. 15.00 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) lub w przypadku ładnej pogody przed budynkiem Trybunału.