W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Trwa 9. edycja Sezonu Lublin
07.09.202013:43

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, Sezon Lublin ma charakter wirtualny i stanowi jednocześnie kampanię promocyjną oferty turystycznej Lublina. Partnerzy Sezonu Lublin prezentują swoją ofertę w formie nagrań wideo, zachęcając do odwiedzenia Lublina w najbliższej przyszłości i skorzystania z ich usług. W ramach Sezonu przygotowano 40 nagrań filmowych dedykowanych atrakcjom Miasta. Materiały wideo dostępne są na stronie internetowej www.sezon.lublin.eu oraz na kanale YouTube Turystyczny Lublin.

– Tegoroczny sezon wakacyjny pokazał, że na nowo zaczęliśmy odkrywać Polskę. Sezon Lublin jest zatem doskonałym zaproszeniem do naszego miasta i okazją do poznania nie tylko samego Lublina, ale także przewodników, którzy po nim oprowadzają. Formuła nagrań wideo sprawia, że możemy zdalnie odbywać spacery po Lublinie i poznawać jego historię oraz legendy – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Nagrania wideo prezentują Lublin z różnych perspektyw. Poświęcone są miastu, ale także konkretnym obiektom, zabytkom, restauracjom a także aktywnościom. „Legendy Lublina”, „Malowniczy Lublin”, „Regionalne Muzeum Cebularza” czy „Mandragora” to tylko niektóre z filmowych propozycji. Z kolei na „Spacer po Lublinie” zaprasza sama Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, która użyczyła swojego głosu na potrzeby nagrania.

Celem wydarzenia jest promowanie Lublina zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców. Podczas Sezonu Lublin swoją ofertę prezentują przedstawiciele lokalnej branży turystycznej – przewodnicy miejscy, instytucje kultury, fundacje i stowarzyszenia, podmioty zarządzające atrakcjami turystycznymi, obiekty sportowe, a także lubelscy przedsiębiorcy związani z turystyką.

Sezon Lublin to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich. Pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku. Od tamtej pory rokrocznie pozwala mieszkańcom Lublina i turystom w niecodzienny sposób odkrywać historię, piękno i tajemnice miasta. W tym roku po raz pierwszy Sezon Lublin odbywa się online.