W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trwa nabór wniosków o stypendia na projekty kulturalne

Trwa nabór wniosków o stypendia na projekty kulturalne
04.03.202110:39

Do końca marca przyjmowane są wnioski o przyznanie stypendium na realizację projektów z zakresu twórczości artystycznej i upowszechniania kultury w 2021 roku. Wysokość stypendium wynosi nawet 10 tys. zł.

– Dzięki stypendium Prezydenta Miasta Lublin, już od 9 lat niezależni twórcy i animatorzy mają możliwość realizacji swoich autorskich przedsięwzięć. Efekty ich pracy stanowią ważną część oferty kulturalnej naszego miasta, dlatego z niecierpliwością czekamy na propozycje, które pojawią się w trwającym naborze – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

O przyznanie stypendium mogą się ubiegać osoby pełnoletnie, które mieszkają, pracują, uczą się na terenie Lublina lub przedmiot ich planowanego projektu jest związany z Lublinem. Środki ze stypendium mają być przeznaczone na wykonanie nowego, nierealizowanego wcześniej pomysłu artystycznego. Nie mogą służyć zakupowi środków trwałych, wykonaniu prac dyplomowych, czy podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Projekty stypendialne można realizować między 1 czerwca a 31 grudnia. Czas trwania projektu może wynosić od 2 do 7 miesięcy. Na realizację projektu można otrzymać grant w wysokości od 2 tys. zł do 10 tys. zł brutto.

Wniosek o stypendium może być złożony wyłącznie w formie papierowej, osobiście lub za pośrednictwem operatora pocztowego na adres Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin. O dochowaniu terminu złożenia wniosku decyduje data wpływu. Dopuszczalne jest także złożenie dokumentów w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców. Nie ma możliwości złożenia wniosku drogą elektroniczną.


Zainteresowani uzyskaniem stypendium mogą skorzystać z trwających do 29 marca konsultacji. Pomoc w zakresie poprawności formalnej wniosków dostępna jest pod numerem telefonu 81 466 3714 lub mailowo mecenat.kultura@lublin.eu.
Regulamin oraz szczegółowe informacje na temat przyznawania stypendiów dostępne są na stronie lublin.eu.  


Jednocześnie przypominamy, że do 31 października 2021 r. przyjmowane są wnioski o stypendia na realizację projektu z zakresu twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury dla projektów stypendialnych realizowanych między 1 stycznia 2022 r. a 31 grudnia 2022 r. o czasie trwania od 2 do 10 miesięcy.