W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Uroczyste zaświecenie miejskiej choinki przed Ratuszem

05.12.201814:28

Uroczyste zaświecenie miejskiej choinki przed Ratuszem, a tym samym włączenie całości świątecznych iluminacji w przestrzeni miasta odbędzie się w czwartek (6 grudnia) o godzinie 16:00 na Placu Władysława Łokietka.

Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia, przed Ratuszem pojawi się choinka miejska, w tym roku będzie to nowe 10-metrowe drzewko. Na latarniach i drzewach wzdłuż deptaka Krakowskiego Przedmieścia pojawią się nowe elementy ozdobne w kształcie symetrycznych i geometrycznych wzorów świetlnych. Znajdzie się też miejsce dla przestrzennego siedziska w formie bombki. Na Starym Mieście i wzdłuż placu Litewskiego rozbłysną kolorowe gwiazdy autorstwa Jarosława Koziary. Przestrzenny duży Anioł ustawiony zostanie przy Trybunale Koronnym, a dwa mniejsze znajdą się przy przy Szopce Bożonarodzeniowej, która w tym roku zlokalizowana zostanie na placu Litewskim (przed dawnym pedetem).

Szczegółowy program wydarzeń świąteczno-noworocznych znajduje się tutaj oraz pod adresem: swieta.lublin.eu