Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Zarząd PZLA z wizytą na budowie stadionu lekkoatletycznego

11.01.201713:02

Nowy stadion lekkoatletyczny w Lublinie będzie jednym z kluczowych obiektów „królowej sportu” w kraju. Potwierdzili to prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski i wiceprezes PZLA Zbigniew Polakowski przebywający z wizytą w Lublinie.

Prezes i wiceprezes PZLA odwiedzili plac budowy stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego. W wizycie towarzyszył im Prezydent Krzysztof Żuk.

Prowadzimy tę inwestycję w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i ze wsparciem finansowym Ministerstwa Sportu. Budując wcześniej stadion Arena Lublin i kompleks Aqua Lublin udowodniliśmy, że nowoczesne obiekty sportowe są w Lublinie potrzebne i potrafimy je odpowiednio użytkować – stwierdził Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Stadion lekkoatletyczny powstaje w miejscu starego obiektu przy al. Piłsudskiego. Trwa budowa trybuny z miejscami na blisko 1400 widzów, pod którą znajdą się również pomieszczenia techniczne, szatnie dla zawodników, pomieszczenia do odnowy biologicznej, oraz pomieszczenia dla sędziów.

Lubelski stadion będzie jedną z ważniejszych aren lekkoatletycznych w kraju. Myślę, że zarząd PZLA bardzo poważnie rozważy możliwość organizacji tutaj mistrzostw Polski seniorów – powiedział prezes Henryk Olszewski.

Obiekt będzie dostosowany do prowadzenie treningów, w tym przez osoby niepełnosprawne oraz zawodów sportowych różnego szczebla, w tym rangi mistrzowskiej oraz mityngów międzynarodowych, m.in. w następujących dyscyplinach lekkoatletycznych: biegi krótko i długodystansowe, rzut młotem, rzut dyskiem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok w dal, skok wzwyż, skok o tyczce, wieloboje lekkoatletyczne.

W czasie wizyty w Lublinie Henryk Olszewski (oprócz pełnienia funkcji prezesa PZLA zasiada również w zarządzie Polskiego Komitetu Olimpijskiego) i Zdzisław Polakowski zwiedzili także kompleks Aqua Lublin.

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik liczbowo)