W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Zimowe utrzymanie dróg i terenów poza pasem drogowym

21.01.201609:14

Zapraszamy do zapoznania się z "Informatorem zimowego utrzymania Zarządu Dróg i Mostów na terenie Miasta Lublin" i "Informatorem zimowego utrzymania ciągów komunikacyjnych, placów, schodów poza pasem drogowym na terenie Miasta Lublin" w sezonie 2015/2016, w których podano wykazy ulic, chodników i innych terenów miejskich, które objęte są stałym zimowym utrzymaniem.

Wymienione w informatorach lokalizacje będą odśnieżane w pierwszej kolejności. Pozostałe ulice, chodniki, place, schody i kładki dla pieszych będą odśnieżane w miarę potrzeb, po zgłoszeniu mieszkańców (czyli w tzw. trybie interwencyjnym). Odśnieżanie interwencyjne zostanie przeprowadzone po wcześniejszym udrożnieniu ulic i terenów ręcznego odśnieżania objętych stałym utrzymaniem.

W przypadku wystąpienia obfitych opadów śniegu, zgłoszenia dotyczące odśnieżania dróg i ścieżek rowerowych prosimy kierować bezpośrednio do Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie. Telefon dyżurny: 81 466 57 89 – w godzinach 06.00 – 21.00. W pozostałych godzinach interwencje można zgłaszać do Straży Miejskiej Miasta Lublin pod numerem telefonu 986.

Szczegóły dotyczące zimowego utrzymania znajdują się poniżej