W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Taneczne propozycje CK w kwietniu

Partner Strategiczny

Ikea

Skende Shopping

Taneczne propozycje CK w kwietniu
05.04.202207:55

Dwie tancerki badają możliwości ciała i skupiają się na najdrobniejszych aspektach ruchu. Przed nami dwie zupełnie różne i wyjątkowe choreografie — mimo tego, że są bardzo zbliżone tematycznie.

Spektakl „Tens”  Marty Wołowiec eksploruje temat ciała jako generatora energii. Artystka poszukuje organiczności wynikającej z przepływu odczuć fizycznych, wibracji, podążania za głosem intuicji oraz zestrajania ciała i umysłu. Daje sobie czas na rozwój. Daje czas również widzom na zestrojenie ich własnych ciał z ciałem performerki. Tens to napięcie, uważność i spokój, a także siła, którą zawsze można odnaleźć biorąc głęboki wdech i wydech, stojąc mocno na nogach.

Z kolei u Karoliny Kraczkowskiej w „The Vessel” ciało równa się tożsamość, sposób definiowania siebie i stosunku do świata. Tworząc choreografię tancerka posiłkowała się snami oraz intuicją. Widz obserwuje połączenie strategii choreograficznych z elementami psychoanalizy. Śniące ciało poddaje się transformacjom, jest dynamiczne, a co za tym idzie niestałe.

CK zaprasza również na spotkanie w ramach cyklu PokaStyl za konsoletą stanie Beezee – DJ i promotorka na polskiej scenie street dance.

To jednak nie wszystkie taneczne wydarzenia w kwietniu. Lubelska publiczność w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca zobaczy tryptyk BER: Bondara / Ekman / Rimeikis  w wykonaniu tancerzy baletu Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. To wyjątkowe widowisko jest połączeniem klasyki z nowoczesnością oraz baletu z muzyką takich wykonawców jak: Radiohead, Erik Satie czy Ane Brun.

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury lub w sprzedaży online.

Tens / The Vessel
9 kwietnia, godz. 18:00 / Sala Widowiskowa

PokaStyl: Jam taneczno-muzyczny: street dance
9 kwietnia, godz. 20:00 / Sala Czarna

Napis Lublin is #YOUth