W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Badania

#Poznajmy się!

Kim są młodzi mieszkańcy Lublina.

Wspólnie przygotowujemy szczegółowy program obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Aby był on w pełni dopasowany do potrzeb mieszkańców i mieszkanek Lubina zapraszamy młodych ludzi, od 10 do 30 roku życia, do akcji #Poznajmy się! - ankiety, poprzez którą chcemy spojrzeć na Lublin i aktywność oczami młodzieży.

Naszym celem jest organizacja najlepszych z dotychczasowych obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży. Elementem tego procesu musi być dogłębne poznanie potrzeb i wizji młodych mieszkańców i mieszkanek naszego miasta. Dlatego zapraszamy do akcji #Poznajmy się! – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

W związku z uzyskaniem przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży przystąpiliśmy do kolejnego kroku jej tworzenia. Jest nim akcja „#Poznajmy się!”, czyli badania społeczne, w których chcemy poznać lubelską młodzież, jej spojrzenie na miasto, aktywność i to, jak chce wpływać na Lublin. Badania realizowane są przez Urząd Miasta Lublin przy współpracy z Pracownią Badań i Diagnoz Społecznych. Zapraszamy do wzięcia w nich udziału osoby w wieku od 10 do 30 lat, mieszkające albo związane z Lublinem poprzez szkołę, pracę czy aktywność sportową, społeczną, kulturalną lub inną. Są to pierwsze, zakrojone na tę skalę badania młodzieży w Lublinie. Ich wyniki będą użyteczne nie tylko przy tworzeniu szczegółów programu ESM Lublin 2023.

Jak wziąć udział w badaniu?

Wystarczy kliknąć na jeden z poniższych linków i wypełnić ankietę online.

Ankieta w języku polskim
Ankieta w języku angielskim
Ankieta w języku ukraińskim

Ankieta będzie aktywna do końca listopada. Zachęcamy także do przekazywania informacji w swoim środowisku. Zależy nam na wypowiedzi szerokiej i różnorodnej grupy osób, która najlepiej da obraz lubelskiej młodzieży. Poza badaniami ankietowymi zrealizowane zostaną również wywiady indywidualne, warsztaty kreatywne oraz rozmowy podczas punktów w przestrzeni miasta.

Harmonogram działalności punktów w przestrzeni miasta:

  • 15 listopada, poniedziałek 14.00-16.00 Plac Litewski;
  • 19 listopada, piątek 15.00-17.00 CH VIVO, al. Unii Lubelskiej 2;
  • 22 listopada, poniedziałek 14.00-16.00 al. Racławickie (KUL, Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego);
  • 26 listopada, piątek 15.00-17.00 CH Plaza, ul. Lipowa 13.

Badania mają na celu przygotowanie mechanizmów współpracy, możliwości włączenia młodzieży do uczestnictwa w planowaniu działań wynikających ze zwycięskiej aplikacji ale także, a może przede wszystkim, do inicjowania i realizowania własnych inicjatyw. Do końca listopada planujemy zebrać informacje od min. 1000 młodych osób. W grudniu 2021 r. zostanie opracowany raport podsumowujący. Materiały będą dostępne na stronie www.młody.lublin.eu oraz profilu ESM w portalu Facebook. Aby zbadać wpływ działań Europejskiej Stolicy Młodzieży na mieszkańców i mieszkanki Lublina, chcemy powtarzać badania każdego kolejnego roku, a dzięki wdrażaniu wniosków z badań wspólnie rozwijać nasze miasto.

Europejskie Forum Młodzieży przyznało Lublinowi tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży, żeby pomóc nam stworzyć miasto przyjazne młodzieży, otwarte i dostępne dla wszystkich, które będzie miejscem spotkań młodych ludzi z całej Polski i Europy, wspierające ich potrzeby, pomysły i marzenia. To ogromne wyróżnienie, ale także duże wyzwanie, które możemy zrealizować tylko wspólnie.

Napis Lublin is #YOUth