W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Partner Strategiczny

Ikea

Skende Shopping

Fundacja Sempre a Frente

Co robimy?

Szykujemy Europejską Stolicę Młodzieży w Lublinie - przyjazne, otwarte i dostępne miejsce spotkań dla młodych ludzi z całej Europy.

Cały proces rozpoczyna się już teraz i będzie trwał przez co najmniej 2 następne lata, do końca 2023 roku. Docelowo chcemy wypracowywać pomysły na politykę młodzieżową, programy, konkretne działania wspierające aktywność obywatelską osób w wieku 10 -30 lat, które będą służyły także wielu, innym miastom w Polsce i Europie.

Obecnie mamy nowe możliwości i jeszcze więcej marzeń. Czeka nas sporo pracy ale na pewno też wspólnych sukcesów i dobrej zabawy.

Program zwycięskiej aplikacji konkursowej Lublin 2023 zawiera ponad 80 działań z zakresu: inicjatyw młodzieżowych, kultury, sportu, edukacji, rozwoju osobistego, wsparcia psychologicznego etc. To otwarta lista, do której można dopisywać kolejne pomysły, o ile spełniają zasady: partycypacji młodzieżowej, dostępności, równości, za. Aplikację znajdziecie w zakładce po prawej stronie.

Jesteśmy na etapie przygotowań instytucji do współpracy z młodzieżą, tworzenia pomysłu na Biuro Europejskiej Stolicy Młodzieży, Radę Programową, która będzie wspierała realizację programu i innych działań organizacyjnych.

Aktualnie zapraszamy do:

  • Wzięcia udziału w badaniach aktywności osób w wieku 10-30 w Lublinie. Badania mają na celu przygotowania procesu opartego na konkretnych zasobach, potrzebach i marzeniach. Ankiety a później rezultaty badań znajdują się w zakładce Badania ESM. Badania będą realizowane corocznie.
  • Współtworzenia komunikacji i promocji ESM, planowania i realizacji działań w ramach Wolontariatu ESM. W 2021 roku działania przygotowujące, od 2022 systematyczny wolontariat ESM. Więcej w zakładce wolontariat młodzieżowy.
  • Współpracy w zakresie dzielenia się informacjami, inspiracjami, współtworzenia elementów Europejskiej Stolicy Młodzieży, w wymiarach: lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim. Kontakt w zakładce Dołącz do Nas.
  • Kolejnym krokiem będzie zaproszenie do kandydowania do Rady Programowej ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Więcej na temat Rady w zakładce # poznajmy się. Termin naboru do rady pojawi się w aktualnościach i na naszym facebboku

Napis Lublin is #YOUth