W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lubelskie obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości

08.11.201808:45
10 i 11 listopada to kulminacja obchodzonych przez cały rok uroczystość związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dwa kulminacyjne dni „lubelskich obchodów” rocznicy odzyskania niepodległości to najbliższa sobota i niedziela. 10 listopada głównym wydarzeniem będzie piknik patriotyczny „Służymy Niepodległej”. W programie m.in. koncert pieśni patriotycznych; pokazy musztry paradnej; pokazy umundurowania, uzbrojenia i pojazdów historycznych. Spotkanie zakończy rozpalenie „Ognia Niepodległości” (godz. 16.30).
 
11 listopada zaplanowano m.in. uroczystą sesja Rady Miasta Lublin (godz. 9.00), mszę św. w Archikatedrze Lubelskiej w intencji Ojczyzny (godz. 10.00). Główne uroczystości rozpoczną się o 11.45 na pl. Zamkowym. W programie m.in. koncert orkiestry wojskowej, defilada kompanii honorowych, jazdy i pojazdów historycznych. O godz. 13.00 nastąpi odsłonięcie Masztu Niepodległości na rondzie im. Romana Dmowskiego, a godz. 16.00 rozpocznie się koncert „Młodzi Artyści dla Niepodległej” w Filharmonii Lubelskiej.

 

Pliki do pobrania

10, 11 listopada.png
Lubelskie obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości - program dwóch kulminacyjnych dni.

Kontakt

Zachęcamy do przesyłania informacji na temat realizowanych projektów, które wpisują się w lubelskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”.

e-mail: