W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Pogrom w przyszły wtorek

04.07.201809:50

Adaptacja obsypanej nagrodami powieści kryminalnej „Pogrom w przyszły wtorek” Marcina Wrońskiego powraca na dziedziniec Zamku Lubelskiego. 

Spektakl w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego i Norberta Rudasia to propozycja nie tylko dla fanów powieści lubelskiego pisarza. Książka pokazuje ważny moment w naszej historii: obok kryminalnej intrygi twórcy ukazują społeczny i polityczny klimat początków Polski Ludowej. Akcja rozpoczyna się w 1945 roku, kiedy do powojennego Lublina wprowadza się socjalizm. Osadzony w więzieniu na Zamku Lubelskim przedwojenny komisarz Zygmunt Maciejewski podpisuje pakt z diabłem – przebiegłym ubekiem Grabarzem. Taka jest cena nie tyle przeżycia, ale przede wszystkim ocalenia żony i nowo narodzonego dziecka. Maciejewski podejmuje się rozwiązania zagadki, która prowadzi do bezwzględnej Walakowej i jej wspólników przygotowujących w Lublinie pogrom Żydów.

W znakomitej obsadzie zobaczymy między innymi: Przemysława Sadowskiego jako Zygmunta Maciejewskiego, Matyldę Damięcką jako Różę, Mirosława Zbrojewicza jako Grabarza oraz Agnieszkę Wielgosz jako Walakową. 

Bilety (10 zł) dostępne w kasie Centrum Kultury oraz w serwisie tiketto.pl

Pogrom w przyszły wtorek / 13, 14, 15 lipca 2018, godz. 21:00 / dziedziniec Zamku Lubelskiego
Widowisko tłumaczone na Polski Język Migowy.

*** Kinoteatr zawierają sceny przemocy oraz wulgaryzmy.
 

Kontakt

Zachęcamy do przesyłania informacji na temat realizowanych projektów, które wpisują się w lubelskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”.

e-mail: