W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Rekonstrukcja historyczna z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości

31.10.201808:50

W związku z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości, 4 listopada, na ulicach Lublina odbędzie się rekonstrukcja historyczna.

Przedmiotem rekonstrukcji będą patrole wojskowe piesze i konne w umundurowaniu z tamtej epoki i warty historyczne. Kluczowym momentem będzie rekonstrukcja przysięgi żołnierzy polskich na wierność Radzie Regencyjnej, która odbędzie się o godz. 12.00 na Placu Łokietka.

Patrole wojskowe piesze w liczbie około 30 osób i konne (6 koni) w umundurowaniu będą poruszały się w okolicach Starego Miasta od Zamku Lubelskiego, ul. Zamkową, Grodzką, Rynek, Bramową, Jezuicką, Olejną, Złotą, Ku Farze, pl. Ku Farze, pl. Łokietka, ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Przechodnią, Kozią, Wróblewskiego, Staszica do Zielonej, ul. Zieloną do placu Litewskiego przy budynku UMSC. Warty historyczne wystawione będą przed Ratuszem, Trybunałem Koronnym i Zamkiem Lubelskim.

Wydarzenie odbędzie się w godz. 10.00-14.00

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Ochotniczy Szwadron Jazdy im. 1. Pułku Ułanów Krechowieckich w Lublinie

Kontakt

Zachęcamy do przesyłania informacji na temat realizowanych projektów, które wpisują się w lubelskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”.

e-mail: