W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Park Jana Pawła II
Adres: ul. Bursztynowa (Szkoła Podstawowa nr 51) / ul. Jana Pawła II
Miejscowość: Lublin

Powstały dwie nowe części Parku Jana Pawła II. Park został rozbudowany w stronę ul. Nadbystrzyckiej, a także zagospodarowano i przdłużono jego wschodnią część, w stronę ul. Poznańskiej. W ramach dwóch projektów z Budżetu Obywatelskiego powstały nowe ścieżki rowerowe, alejki spacerowe, dwa place zabaw, plac do ćwiczeń parkour oraz liczne miejsca do odpoczynku i rekreacji.

Prace w wąwozie w części do ul. Poznańskiej polegały przede wszystkim na budowie 650-metrowej oświetlonej trasy pieszo-rowerowej. Przy chodniku i drodze rowerowej znalazły się cztery miejsca wypoczynkowe, w formie półkolistych zatok, z ławkami, koszami i stojakami dla rowerów. W nowej części parku powstał także plac zabaw dla dzieci ze zjeżdżalnią, wygrodzono niewielki wybieg dla psów oraz uporządkowano zieleń. Zainstalowano także oświetlenie nowej trasy pieszo-rowerowej. W ramach inwestycji wybudowano schody prowadzące do dna wąwozu od ul. Rzeszowskiej do osiedla Świt.  Całość zagospodarowania tej części dna wąwozu będzie kosztować prawie 2 mln zł.

Na nowo została także urządzona część parku Jana Pawła II wzdłuż osiedla Górki. Na tym terenie wybudowano ponad 500-metrową drogę rowerową i ścieżkę dla pieszych w stronę ul. Nadbystrzyckiej i ul. Wyżynnej. W ramach inwestycji powstały trzy zatoczki, które wyposażone są w ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. W tym miejscu przygotowano plac do ćwiczeń parkour oraz plac zabaw. Koszt inwestycji w tej części parku to 1,3 mln zł.

Aktualności (3)

09.06.202010:17
Do nowo urządzonych miejsc zielonych w mieście dołączyły dwie przeciwległe części Parku Jana Pawła II na Czubach Południowych - w wąwozie pomiędzy osiedlami Świt i Łęgi do ulicy Poznańskiej oraz z drugiej strony, wzdłuż osiedla Górki.
Więcej
09.06.202010:16
W Parku Jana Pawła II koło amfiteatru został oddany do użytku nowy plac zabaw zbudowany z bali drewna akacjowego
Więcej
28.08.201908:51
Park Jana Pawła II jeszcze w tym roku zostanie rozbudowany w stronę ul .Nadbystrzyckiej. Obecnie trwają prace związane z zagospodarowaniem i przedłużeniem Parku w stronę ul. Poznańskiej
Więcej