W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Skate Park
Adres: ul. Rusałka
Miejscowość: Lublin

Skatepark Lublin z 14 urządzeniami w terenie, boiskiem do streetballu, małą architekturą, oświetleniem i monitoringiem to nowy kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Rusałka, który powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego. W lutym 2020 roku Miasto Lublin oficjalnie udostępniło obiekt miłośnikom ewolucji na deskorolkach, rolkach i rowerach.

Kompleks powstał na obszarze 38 arów. Zasadniczym jego elementem jest płyta skateparku o pow. 1150 m² – żelbetowa, zbrojona, o nawierzchni asfaltowej oraz 14 monolitycznych przeszkód przystosowanych do akrobacji na rolkach i deskorolkach. Kształt oraz wielkość placu i urządzeń zostały dostosowane do istniejącego terenu. Płyta posiada stały spadek, co ma ułatwić zachowanie płynności jazdy. Z zagłębionej przeszkody – bowl – woda jest odprowadzana do wybudowanej kanalizacji deszczowej. W południowej części terenu zostało utworzone również boisko do streetballu (ulicznej koszykówki), o pow. 350 m², kompozycyjnie połączone z płytą skateparku. Teren został wyposażony w oświetlenie, monitoring, stojaki na rowery oraz kosze.

Nowy skatepark w Lublinie jest obecnie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Inwestycja na Rusałce powstała w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego D-31 Skatepark dla Lublina, na który zagłosowało łącznie 4257 osób. Koszt budowy obiektu wyniósł ponad 2,4 mln zł. Na utrzymanie skateparku w budżecie Miasta Lublin w 2020 roku zostało przeznaczone 60 tys. zł.

Film prezentujący inwestycję budowy Skateparku:

 

Aktualności (2)

05.06.202002:42
Dzisiaj (21 lutego) Miasto Lublin oficjalnie udostępniło nowy obiekt miłośnikom ewolucji na deskorolkach, rolkach i rowerach
Więcej
26.09.201902:31
Trwają prace związane z budową skateparku, który na jesieni będzie już dostępny dla fanów jazdy na deskorolkach, rolkach i rowerach. Powstający skatepark to projekt z Budżetu Obywatelskiego, kosz prac wynosi 2,4 mln złotych
Więcej