W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Szkoła przy ul. Berylowej

Adres: ul. Berylowa
Miejscowość: Lublin

Trwa budowa kompleksu oświatowego wraz ze szkołą podstawową przy ul. Berylowej. Otwarcie placówki planowane jest na wrzesień 2020 roku.

W skład nowego wielofunkcyjnego kompleksu przy ul. Berylowej wejdą: szkoła podstawowa z salą gimnastyczną, przedszkole oraz lokale dla potrzeb domu kultury. Nowa, publiczna placówka pomieści 600 uczniów w szkole podstawowej, 150 dzieci w wieku przedszkolnym, a także dodatkowe miejsca dla kolejnych 150 dzieci będą w wynajmowanym przez miasto budynku przy ul. Onyksowej.

Czteropiętrowy budynek stanowić będzie jedną bryłę z osobnymi wejściami dla każdej z jednostek. Jedna z kondygnacji przewidziana jest jako częściowo podziemna ze względu na spadek terenu. W kompleksie zagwarantowane jest miejsce dla zespołu jadalno-kuchennego, obsługującego placówki oświatowe, który pozwoli na wydawania 1300 posiłków, w tym 900 obiadów. W budynku powstanie także sala gimnastyczna z widownią (337 miejsc) oraz aula na 310 miejsc będąca w dyspozycji szkoły i domu kultury.
Kompleks szkolno-kulturalny przy ul. Berylowej będzie najbardziej nowoczesną placówką oświatową w województwie lubelskim. Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu to niemal 13 tys. m2. Koszt budowy z wyposażeniem to kwota blisko 80 mln zł.

Film prezentujący inwestycję budowy kompleksu oświatowego wraz ze szkołą podstawową przy ul. Berylowej

Aktualności (3)

05.06.202002:54
Na budynku zamontowano już kolorowe panele elewacyjne
Więcej
05.06.202002:53
Nowe przedszkole przy ul. Dożynkowej oraz dodatkowe miejsca dla przedszkolaków w szkole przy ul. Berylowej
Więcej
26.09.201911:12
Miasto Lublin podpisało już umowę na realizację prac inwestycyjnych. Otwarcie placówki planowane jest na wrzesień 2020 roku.
Więcej