W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„As long as” izraelski dokument na Starym Mieście

„As long as” izraelski dokument na Starym Mieście
28.10.202111:06

Lubelskie Stare Miasto stało się ponownie miejscem realizacji filmu. Tym razem był to dokument izraelski o pielgrzymkach młodzieży na groby przodków. Produkcja otrzymała wsparcie organizacyjne ze strony Lubelskiego Funduszu Filmowego.

Fabuła serialu dokumentalnego będzie śledzić losy nastoletniej dziewczyny, która uczestniczy w klasowej podróży do Polski i stara się powiązać historię swojej rodziny z wydarzeniami historycznymi, o których dowiaduje się podczas pobytu w Polsce.

– Projekt obejmuje produkcję i emisję czteroodcinkowego serialu dokumentalnego na temat Holokaustu. Naszym celem jest zaangażowanie pokolenia post-millenialsów w Izraelu i społecznościach żydowskich za granicą w edukację i pamięć o tych wydarzeniach – mówi Roman Shumanov, reżyser filmu.

Zdjęcia kręcono 22 i 23 października min. na ul. Noworybnej, Placu Rybnym, Placu Farnym oraz Placu Zamkowym. Premierę zaplanowano na kwiecień 2022 r., w terminie zbliżonym do izraelskiego dnia upamiętnienia Holokaustu.

Roman Shumanov jest znany polskiej publiczności - w 2019 roku na Festiwalu Dwa Brzegi pokazywał swój film o problemach migrantów w radykalizującej się Europie. Operatorem jest Daniel Kedem. Ze strony polskiej przedsięwzięcie pilotował Rafał Orlicki z Pristis Movies z Krakowa.