W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Gwiazda światowego kina Jessie Eisenberg nakręci film w Lublinie!

Gwiazda światowego kina Jessie Eisenberg nakręci film w Lublinie!
05.05.202308:29

- Przyjechałem do Lublina w ubiegłym roku, spacerując po pięknym Starym Mieście nagle dostrzegłem, że to idealne miejsce na plan filmowy. I tak zrodził się pomysł na nakręcenie tu filmu - mówi Jessie Eisenberg amerykański aktor, reżyser i scenarzysta podczas spotkania z Beatą Stepaniuk Kuśmierzak, zastępcą Prezydenta Miasta Lublin oraz Lubelskiego Funduszu Filmowego.

Nowy film pt. The Real Pain” będzie kręcony w Lublinie za kilka tygodni. Nasze miasto jest miejscem współczesnej historii, która opowiada o napiętych relacjach między kuzynami granymi przez Kierana Culkina, znanego z roli Romana Roya w serialu „Sukcesja” i Jessiego Eisenberga. To film drogi, jego akcja rozpoczyna się w Nowym Yorku i Warszawie, a kończy w Krasnymstawie, gdzie kiedyś żyła babcia głównego bohatera. Po drodze kuzyni odwiedzają niektóre z ważnych polskich obiektów kulturalnych i historycznych, w większości zlokalizowanych w Lublinie. Na prośbę Producentów nie możemy na razie podać więcej informacji dotyczących realizacji filmu.

Reżyser, scenarzysta i odtwórca jednej z głównych ról Jesse Eisenberg, to światowej sławy aktor znany między innymi z ról w filmach Woody’ego Alena: „To Rome with Love” i „Cafe Society”. Przełomem w jego karierze był udział w filmie Davida Finchera „The Social Network”, w którym wcielił się w postać Marka Zuckerberga założyciela portalu społecznościowego Facebook. Wysoko oceniona rola przyniosła nominacje do Oscara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy, Złotego Globu i Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA). Jest również reżyserem filmu „When You Finish Saving the World” oraz sztuk teatralnych „Asuncion”, „The Revisionist”, and „The Spoils”.

Współproducentem ze strony polskiej jest firma filmowa Extreme Emotions Ewy Puszczyńskiej z Łodzi, znana z realizacji takich filmów jak: „Inland Empire” Davida Lyncha, „Ida” i „Zimna Wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, „Quo Vadis Aida” Jasmily Zbanic i „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego.

Film będzie realizowany w języku angielskim. Szeroką widownię zyska dzięki międzynarodowej dystrybucji w kinach, pokazach na światowych festiwalach filmowych i publikacji na platformach streamingowych.

Fabularny film „The Real Pain” w reżyserii Jesse’go Eisenberga to kolejny międzynarodowy projekt Lubelskiego Funduszu Filmowego. Rok temu na Starym Mieście w Lublinie realizowane były sceny do polsko-kanadyjskiej produkcji pt. „Przysięga Ireny” w reżyserii Louise Archambault. To prawdziwa historia Ireny Gut Opdyke, Polki, odznaczonej w 1982r. medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata“. Scenariusz napisał Dan Gordon, autor oskarowego „Rain man'a”. W rolach głównych zagrali Sophie Nelise, kanadyjska wschodząca gwiazda młodego pokolenia oraz Dougray Scott, gwiazda światowego formatu. Premiera już jesienią tego roku.