W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin ponownie na wielkim ekranie w filmie "Panie Dulskie"...

21.01.201509:36
Lublin ponownie znalazł się w centrum zainteresowania filmowców. 14 stycznia rozpoczęły się zdjęcia do filmu „Panie Dulskie” w reżyserii Filipa Bajona. W obsadzie gwiazdy polskiego kina, m.in. Janda, Figura, Ostaszewska czy Bochosiewicz. Film trafi na ekrany film w październiku 2015.

Scenarzysta i reżyser, Filip Bajon, twórca przebojowych „Ślubów panieńskich” i „Przedwiośnia” rzuca całkowicie nowe spojrzenie na ponadczasową komedię „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością.

Na ekranie zobaczymy takie gwiazdy polskiego kina jak Krystynę Jandę, Katarzynę Figurę , Maję Ostaszewską oraz Mateusza Kościukiewicza, a także Sonię Bohosiewicz, Katarzynę Herman, Olgierda Łukaszewicza, Władysława Kowalskiego i wielu innych.

Akcja "Pań Dulskich" rozgrywa się w Lublinie, w którym już 14 stycznia ruszyły zdjęcia do filmu. Plan zdjęciowy realizowany będzie także w Warszawie. W obu miastach filmowcy pozostaną do 9 lutego. „Panie Dulskie” trafią na ekrany kin w październiku 2015. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

Produkcji filmu podjęła się Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – największa państwowa wytwórnia filmowa w Polsce, która ma na swoim koncie takie hity jak: „Generał Nil”, „Galerianki”, „Facet (nie)potrzebny od zaraz” czy „Róża” Wojciecha Smarzowskiego.

Film realizowany jest przy udziale finansowym Lublina, gdzie rozgrywa się akcja filmu. Jest również współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

zdjęcia: Marcin Makowski/WFDiF