W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lustra Leszka Mądzika, serial: Komisarz Maciejewski - wyniki Konkursu Lubelskiego Funduszu Filmowego 2014

02.04.201412:34

Lubelski Fundusz Filmowy to, w tym roku, nie tylko Konkurs Filmowy. Mamy przyjemność poinformować, że po 3 latach starań o ekranizację kryminałów Marcina Wrońskiego, Studio Filmowe Kalejdoskop zwróciło się do Miasta Lublin o zadeklarowanie wsparcia produkcji serialu o komisarzu Maciejewskim. Bezdyskusyjnie, serial oparty o kryminał uznanego i nagradzanego lubelskiego pisarza, których akcja rozgrywa się w przedwojennym Lublinie jest ogromną szansą jego promocji, którą musimy wykorzystać. Wniosek dotyczący serialu opartegona kryminałach Marcina Wrońskiego, choć nie wpłynął na konkurs, został złożony na ręce Prezydenta Miasta Lublin w trakcie obrad Sądu Lubelskiego Konkursu Filmowego. Na podstawie oceny Sądu Konkursowego Prezydent Miasta Lublin podjął decyzję o przesunięciu w ramach Lubelskiego Funduszu Filmowego, kwoty 350 tys zł z konkursu filmowego na produkcję serialu o komisarzu Maciejewskim. Tym samym na rozdysponowanie w ramach konkursu filmowego pozostawia 50 tys. zł.

Rozstrzygnięcie konkursu,

którego przedmiotem jest przygotowanie materiału programowego polegającego na produkcji: filmu fabularnego, serialu telewizyjnego, filmu dokumentalnego lub filmu animowanego, przeznaczonego do emisji w telewizji lub w internecie oraz prezentowania podczas festiwali filmowych, związanego z Lublinem, który może się przyczynić do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji miasta, a także budowania jego pozytywnego wizerunku - w ramach naboru wniosków trwającego do 24.03.2014 r.

Zgodnie z § 2 i § 12 Regulaminu Konkursu, na podstawie oceny Sądu Konkursowego Prezydent Miasta Lublin postanowił przyznać wsparcie finansowe następującym projektom: "Lustra Leszka Mądzika" (dokument) reż. Natasza Ziółkowska - Kurczuk, Stowarzyszenie Telewizja Regionalna - Stowarzyszenie Europejskie. (kwota 50 000 PLN)