W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trwają zdjęcia do serialu "Morowe Panny"

Trwają zdjęcia do serialu "Morowe Panny"
08.08.201612:17

Ekipa nowego serialu wojennego "Morowe Panny" pracowała w poniedziałek na planie zdjęciowym na ulicy Żmigród. We wtorek i w środę filmowcy pojawią się ponownie przy ul. Żmigród oraz na ulicy Farbiarskiej.

W poniedziałek od rana aktorzy i wraz ze statystami i członkami zaplecza technicznego serialu "Morowe Panny" kręcili kolejne sceny przy ul. Żmigród. Powstawały tam m.in. ujęcia pokazujące akcję Niemców podczas likwidacji warszawskiego getta.

W innej scenie serialowa Marysia (w tej roli Aleksandra Pisula) po zatrzymaniu przez Niemców jedzie wystraszona samochodem wraz z niemieckimi żołnierzami. Tę scenę kręcono na ulicy Żmigród, a samochód z zainstalowaną na masce kamerą wjeżdżał na dawne szkolne boisko Zespołu Szkół im. Vetterów.

Serial "Morowe Panny" opowiada o losach trzech młodych warszawianek: Irki, Ewy i Marysi w czasie niemieckiej okupacji. Dziewczyny angażują się w walkę podziemną przeciw okupantom.

Fabuła serialu rozgrywa się w okupowanej Warszawie, ale duża część zdjęć powstaje w Lublinie. Reżyserem serialu jest Michał Rogalski, który był reżyserem odcinków III i IV serii niezwykle popularnego serialu "Czas Honoru".

Więcej zdjęć z pierwszego dnia filmowców w Lublinie znajduje się tutaj.